Dünyaca Ünlü Banka, Bitcoin Değil: Bu Altcoin Dedi!

348

Ukrayna’nın en eski bankacılık kurumlarından biri olan Tascombank, Stellar ağına dayalı bir dijital para biriminin pilot testini tamamladı. Banka, blockchain teknolojisi için Bitcoin değil Stellar (XLM)’ı seçti! O altcoin projesinin fiyatı ise artıyor. İşte detaylar…

Tascombank, yeni Ukrayna kripto para birimi ile testler gerçekleştirdi!

Stellar ağı ile bir para birimi oluşturma projesinin pilot aşamasında Ukraynalı Tascombank tarafından bir “elektronik Grivna” test edildi. Finans kurumu bir raporda, denemeler sırasında kripto paranın alıcılar ve satıcılar arasındaki anlaşmalarda kullanıldığını duyurdu. Kripto haber kaynağı Forklog tarafından alıntılanan banka belgede, yeni dijital varlıkla yapılan işlemlerin mevcut müşterini tanı ve kara para aklamayı önleme prosedürlerine uygun olarak yürütüldüğünü belirtti.

Ünlü Banka BTC, ETH Değil: Bu Altcoin ile Çalışıyor!

Tascombank ayrıca, araştırmasının, dolaşımın tüm aşamalarında ve işlemlerdeki tüm katılımcılar arasında şeffaflık, kullanıcı verileri için artırılmış güvenlik ve gizlilik, düşük maliyetler ve yüksek kapasite dahil olmak üzere blok zinciri kullanmanın bir dizi avantajını gösterdiğini vurguladı. Raporun yazarları, “pilot projeyi daha fazla ürün geliştirme ve uygulama açısından başarılı ve umut verici bulduklarını” belirterek, pilot çalışma sırasında incelenen elektronik para dolaşım planının, blockchain teknolojisini kullanmak için ekonomik olarak uygun bir iş modeli olduğunu belirtti.

Banka, blockchain tabanlı elektronik paranın ihracına ve dolaşımına yönelik çalışmalarına devam etmeyi planladığını da sözlerine ekledi. Gelecekteki araştırmasının ele alacağı alanlardan biri, bu para biriminin nakit olmayan perakende ödemelerde olası kullanımı olacaktır.

Tascombank ayrıca Ukrayna Ulusal Bankası’nın (NBU) 2021’in sonunda başlatılan pilot çalışmasının sonuçlarının ticari ve merkez bankalarındaki uzmanlar tarafından daha fazla analiz yapmak için kullanılabileceğine inandığını da ortaya koydu.

Ocak 2021’de Kiev’deki Dijital Dönüşüm Bakanlığı, NBU’nun merkez bankası dijital para birimi (CBDC) altyapısı da dahil olmak üzere ülkenin sanal varlık ekosisteminin geliştirilmesinde ortak olarak Stellar Development Foundation’ı seçti. Geçen yıl Kasım ayında NBU, kripto endüstrisi, bankalar ve diğer finans kurumlarının üyelerine bir “e-Grivna taslağı konsepti” sundu.

Altcoin Stellar (XLM) yükselişe geçti!

Popüler altcoin projesi Stellar (XLM), bir süredir önde gelen Ukrayna bankası Tascombank ile işbirliği içerisinde bulunuyor. Bununla beraber son bir haftalık süreçte yükselişe geçen altcoin projesi, yüzde 14 yükselişle anlık olarak 0.087 seviyelerine çıkış yakaladı. Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin’in ATH seviyesi, 0,875563 dolar seviyesinde olup yüzde 90 uzaklıkta bulunuyor. Son 24 saatlik işlem hacmi 78.466.564 seviyesindeyken, piyasa değeri ise 2.299.437.312 dolar seviyesinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak news.bitcoin
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku