Makro yatırımcıdan iki yatırım enstrümanı için kritik yorum

0 0

FED Başkanı yakın zamanda yaptığı bir konuşmada merkez bankasının faiz oranlarını düşük tutarken enflasyonun yüksek kalmasına izin verme konusundaki son kararıyla yılların tarihi emsallerinden kopacağını açıkladı. Bu haber Bitcoini ve geleneksel varlıkları etkileyen bir türbülans yarattı.

Birbirine yakın bir şekilde hareket eden Altın ve Bitcoin bu açıklamalardan hemen etkilendi ve başlangıçta fiyatlarının düşmesine neden olan bir satış baskısı akışıyla karşı karşıya kalmadan önce yükseldi.

Bunun yarattığı dalgalanmanın BTC’nin piyasa yapısı üzerinde kısa vadeli bir etkisi olmadı çünkü dün açıklanan satış boğalar tarafından silindi.

Bununla birlikte önde gelen bir makro yatırımcı ve fon yöneticisi Fedin enflasyon arzusunun hem Bitcoine hem de altına yardımcı olacağına inanıyor.

Ayrıca bir sonraki boğa döngüsü sırasında Bitcoinin altından önemli ölçüde daha iyi performans göstermesini beklediğini de belirtti.

Fed muazzam para baskısını desteklemek için yüzde 2 enflasyon standardını kaldırdı

ABD hükümetinin teşvik faaliyetlerini finanse etmek için kullandığı sermaye miktarı para basımı yoluyla belirlendi.

Bunun enflasyonda artışa yol açması şaşırtıcı değil ancak Fed’in yüzde 2 yıllık enflasyon kılavuzunu kaldırma kararı para matbaalarının yakın zamanda kapatılmayacağını gösteriyor.

Saygın bir makro yatırımcı Raoul Pal yakın tarihli bir tweette Federal Rezerv Başkanı Jerome Powellın enflasyonu arzuladığını ve bunun hem Bitcoin hem de altına işaret ettiğini açıkladı.

“Bitcoin ve altının şu anda satıldığını ve daha da ileri gidebileceğini biliyorum ancak bugün Powell ile size oranları artırma arzusu olmadığını ve daha fazla baskı yapmak için çarpık bir istekleri olmadığını söylüyor. Bu her iki öğede de doğasında olan ters çarpıklığa neden oluyor. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku