Bitcoin’in 20 bin dolara ulaşması 3 – 12 ay sürebilir

0 0

Tarihsel veriler Bitcoin fiyatının artık birkaç aydan potansiyel olarak bir yıla kadar yatay işlem yapabileceğini gösteriyor.

 Bitcoin 2009daki başlangıcından bu yana dipten yeni bir zirveye kadar dört piyasa döngüsüne sahip oldu. Döngüler 600 günden yaklaşık 1.050 güne kadar değişiyordu. En son döngü 300 günü geçti bu da 3-12 ay daha sürebileceğini gösteriyor.

Bitcoinin fiyatı birkaç ay ila potansiyel olarak bir yıl arasında sabit kalırsa iki şey başarabilir. Birincisi 2016 ile 2017 arasında görüldüğü gibi bir sonraki patlayıcı rallinin temel zeminini güçlendirebilir. İkincisi bazı yatırımcıların tahmin ettiği gibi diğer kripto para birimlerinin veya altcoinlerin yeni zirvelere ulaşmasına neden olabilir.

Bu aşamada Bitcoin için yukarı doğru yavaş bir öğütme neden çok önemlidir?

Bitcoinin fiyatı 13 Martta BitMEXte sadece 3.596 dolardı. Altı ay içinde BTC altın dahil çoğu geleneksel varlık ve endekslerden daha iyi performans gösteren % 220lik bir artış kaydetti.

 Bitcoinin dikey rallisi balinaların veya büyük bireysel Bitcoin sahiplerinin kar elde etme şansını artırabilir. Bu gerçekleştiğinde vadeli işlemler piyasasının aşırı kaldırılmış yapısı kademeli tasfiyeler nedeniyle derin bir geri çekilme ile sonuçlanabilir.

Ancak BTC zaman içinde yavaş yavaş iyileşiyor ve 10 bin dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalırsa daha sürdürülebilir ve uzun süreli bir boğa döngüsüne yol açabilir. Yüzde 10 Holdings kurucu ortağı Dan Tepiero şunları söyledi:

“Bitcoin konusunda sabırlı olmaya hazırlanın. Her yukarı döngüsünün oynaması daha uzun sürer ve mutlak dolar değeri çok daha fazla büyüdükçe daha az aşırıdır. Fiyatın kırılmasından 6-12 ay önce olabilir veya olmayabilir. Son fiyat noktası yüksek olduğu için önemli olmamalıdır. Hodlerlar sevinir. “

Örnek olarak son iki döngü Bitcoin blok ödül halvinginin etrafında gerçekleşti. Bitcoin tarihindeki ikinci halving Temmuz 2016da gerçekleşti. BTCnin boğa döngüsü Aralık 2017de 17 ay sonra zirveye ulaştı.

Bitcoin 2016 sonrası halving döngüsü ile benzer bir eğilimi takip ederse 2021in sonlarında güçlü bir yükseliş eğilimi görebilir. Bu aynı zamanda BTC fiyatının gelecek yıl altı rakama ulaşabileceğini öne süren popüler hisse senedi akış modeliyle mükemmel bir şekilde aynı çizgide olacaktır.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku