Makro grafik ve analistlere göre Bitcoin 2020 senesini hangi fiyattan kapatacak?

0 3

Bir analist BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmanın sadece bir “an meselesi” olduğunu söyledi.

Real Vision CEOsu ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Raoul Pal da bu düşünceye katılıyor.

Makro grafik: Bitcoin yakında 20.000 dolara çıkabilir

Analistler Bitcoinin 14.000 $ ı kararlı bir şekilde kırdıktan sonra yakın gelecekte yani önümüzdeki birkaç hafta veya ay içerisinde 20.000 $ a ulaşmaya başlayabileceğini düşünüyor. Bu seviyenin altında konsolide olduktan sonra kripto piyasası son 48 saat içinde patladı. BTC şu anda bu haftanın 13.300 dolara yakın düşük seviyelerinin çok üzerinde 15.700 dolardan işlem görüyor.

Önde gelen kripto para biriminin 14.000 $ lık teknik kırılmanın önemi nedeniyle önümüzdeki aylarda 20.000 $ a çıkması bekleniyor. Bir analist yükselişin ortasında aşağıda görülen grafiği paylaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önce nasıl sadece bir “an meselesi” olduğuna dikkat çekti.

“Uzaklaştırmaktan ve direnç ve destek çizgilerini doğru bir şekilde nasıl çizeceğinizi bilmekten daha iyi işlem araçları yoktur. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak sadece bir zaman meselesi. “

 Real Vision CEOsu ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Raoul Pal bu düşünceye katılıyor. Pal devam eden yükselişten önce kripto para biriminin 14.000 $ ın üzerine çıktıktan sonra teknik ölçekte çok az direnç göreceğini belirtti. Pal şunları ekledi:

“#Bitcoin çizelgesinde kelimenin tam anlamıyla sadece iki direnç kaldı – 14.000 ve sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000. En geç gelecek yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini bekliyorum. “

İlginç olan 14.000 doların Bitcoin fiyatı için 20.000 dolardan daha önemli görülmesidir. Bunun nedeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ lık tek bir testin aksine 14.000 $ civarında çok daha fazla hacim ve fiyat hareketi olmasıdır. Sadece 20.000 $ psikolojik bir direnç iken 14.000 $ geçerli bir teknik direnç olabilir.

Bitcoinin her iki seviyeyi de geçip destekle tutması yaklaşan Bitcoin boğa piyasası için temel oluşturması muhtemeldir.

Piyasada aşırı satın alma mı oldu?

Bitcoin piyasasında ne yazık ki aşırı satın alma olmuş olabilir.

Piyasa verileri Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin 92 noktada birkaç yılın en yüksek seviyelerine ulaştığını gösteriyor. Ölçü teknik duyarlılık hacim ve zincir içi trendlerden türetilmiştir.

92 puanın ima ettiği gibi aşırı açgözlülük piyasanın çok canlı olduğunu gösterdiğinden genellikle piyasalarda kısa vadeli yükseklere işaret eder.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku