Makro-ekonomik faktörler Bitcoin’de yükselişe işaret ediyor

0 0

Daha önce Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere bir dizi kötüleşen makro-ekonomik faktör geleneksel pazarlar için zorluklar yaratmakta. Ancak bu sorunların aynı zamanda Bitcoinin değerine artırdığı ve bir yatırım olarak cazibesini desteklediği de belirtilmekte. Bu durum piyasadaki dalgalanmaya karşı korunma olarak da görülmektedir.

Bitcoin’in Altın Çin’in yuan devalüasyonu Brexit sayısız merkez bankasının bir kısmında küresel parasal gevşeme ve negatif tahvil getirileri ile artan korelasyonu yatırımcıları Bitcoin’i oynaklığa karşı korunma olarak görmeye itiyor.

Cointelegraphın birkaç hafta önce bildirdiği gibi Dijital varlık araştırma firması Delphi Digital mevcut makroekonomik durumun Bitcoin fiyat artışında “mükemmel bir fırtına” yarattığını ifade etmişti.

Araştırmacılar “Bitcoinin piyasa değerinin yatırım yapılabilir altın piyasasına kıyasla göreceli küçüklüğü örneğin ortalamanın üzerinde büyüme potansiyeli olan varlıklar için açlık çeken yatırımcılarda cazip bir fırsat” şeklinde değerlendiriliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku