Madencilerin satışı Bitcoin boğa koşusunu engeller mi?

0 0

Veriler bazı madencilerin temmuz sonunda Bitcoin (BTC) satmaya başladığını ve bunun kripto para piyasasında satış baskısının artmasına neden olduğunu gösteriyor.

Sonunda baskın kripto para birimi Ağustos ortasından itibaren hızla düştü ve yüzde 13 düşüş kaydetti ve o zamandan beri BTC 12 bin dolar seviyesini tekrar test etmek için mücadele etti.

CryptoQuant CEOsu Ki Young Juya göre madenciler tarafından yapılan satışların devam etmesi boğa koşusunu önlemek için yeterli olmayabilir. Veri analizi firmaları önemli miktarda BTC tuttukları için madencilerin ve balinaların hareketlerini yakından gözlemliyor.

Bir analist olan Willy Woo madencilerin Bitcoin için satış baskısının iki dış kaynağından birini temsil ettiğini açıkladı ve “Piyasada yalnızca iki benzersiz satış baskısı var. (1) Arzı sulandıran ve piyasaya satan madenciler bu parasal enflasyon yoluyla gizli vergidir. Ve (2) tüccarları vergilendiren ve piyasaya satış yapan borsalar” dedi…

Madenciler tipik olarak masrafları karşılamak için Bitcoin varlıklarını satmaya başladıklarında kripto para piyasasında bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

Örneğin 17 Ağustostan 5 Eylüle kadar Bitcoin fiyatı 12 bin 486 dolardan 9 bin 813 dolara düştü. Bu süre zarfında birkaç balina Bitcoini 12 bin dolardan sattı ve madenciler arasında da aynı davranış gözlemlendi.

Madencilerden ve balinalardan gelen satış baskısı gözle görülür şekilde mevcut kripto piyasasındaki düşüşe atfedildi ancak uzun vadede boğa koşusunu durdurmak için yeterli olmadığını açıkladı.

Madenciler aniden önemli miktarda BTC satarlarsa küçük bir fiyat hareketi ağır kaldıraçlı traderların likidasyonlarını tetikleyebileceğinden ciddi bir düzeltmeye neden olabilir. Bu nedenle madencilerin nispeten küçük bir satışı bile teorik olarak büyük fiyat dalgalanmalarına neden olabilir.

Ki madencilerden gelen satışların yoğunluğunun gelecekteki boğa koşularını durduracak kadar güçlü olmadığını söylüyor.

“Bazı madenciler Temmuz sonunda satış yapmaya başladı ancak bence uzun vadede madenciler bir sonraki boğa koşusunu durduracak kadar büyük BTC satmadı.”

ByteTreeye göre Bitcoin madencilerinin net envanteri son 12 haftada haftada 125 BTC azaldı. Veriler madencilerin çıkardıkları ve sattıkları BTCnin üzerine haftada yaklaşık 1.362 milyon BTC sattığını gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku