Ünlü CEO’dan ilginç Bitcoin yorumu

0 0

MicroStrategynin Bitcoini birincil rezerv para birimi olarak kullanma kararı Michael Saylorun görünüşte varlığı altcoinlere tercih etmesine neden oldu.

Şirketinin CEOsu Bitcoini (BTC) Ethereum (ETH) gibi tokenler veya “kripto uygulama ağları” olarak adlandırdığı stablecoinlerin aksine bir kripto varlık ağı olarak gördüğünü belirtti.

Analiz sitesi Bitcoin Dominancetan bir grafik yayınlayan CEO kripto paranın hakimiyetinin “20 Aralık 2017de yüzde 71.05ten bugün yüzde 93.57ye yükseldiğini” iddia etti.

Kripto endüstrisindeki ağ hakimiyetini değerlendirirken Bitcoin gibi kripto varlık ağlarını Ethereum ve stablecoins gibi kripto uygulama ağlarından ayırmayı açıklığa kavuşturuyorum. Bitcoin hakimiyeti 20 Aralık 2017de yüzde 71.05ten bugün yüzde 93.57ye yükseldi.

Tether (USDT) gibi stabilcoinleri hesaba katan CoinMarketCape göre 13 Eylül itibarıyla Bitcoinin hakimiyeti yıllık yüzde 56.67 ile en düşük seviyedeyken Messari metriği yüzde 59a yakın gösteriyor. Her ikisi de Saylorun tweetlediği yüzde 93lük hakimiyetten uzak. Ethereum ve DeFi bu yıl alt sezonu yönetiyor çünkü en büyük 10 DeFi token şu anda Bitcoinin 200 milyar dolarına kıyasla yaklaşık 9 milyar dolarlık bir piyasa değerini temsil ediyor.

Başlangıçta 2013te “Bitcoinin günleri sayılı” olduğunu iddia etse de Saylor MicroStrategynin Ağustos ayında 250 milyon dolar değerinde BTCyi rezerv para birimi olarak satın almasının ardından son haftalarda kripto varlığında yükselişe geçti. 14 Eylülde firmanın daha sonra 175 milyon dolarlık ek BTC satın aldığını duyurdu.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku