Madencilerin daha az Bitcoin satması aslında olumlu değil

0 2

Popüler blockchain veri şirketi Glassnode tarafından yapılan bir analize göre Bitcoin madencileri mevcut fiyat oranında çok daha az satıyor. Bu bir bakışta olumlu bir işaret gibi görünse de mevcut oranın sadece karlılık kriterlerini karşılamadığını da gösteriyor.

Daha Az Satan Bitcoin Madencileri

İyi bilinen kripto para birimi izleme kaynağı Glassnodeden elde edilen veriler Bitcoin madencilerinin mevcut oranlarda önemli ölçüde daha az BTC sattığını ortaya koyuyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Aslında halving mayıs ayının başında gerçekleştikten sonra miktar önemli ölçüde azaldı.

Yukarıdaki görüntüde görüldüğü gibi yarıya inmesinden bu yana BTC madencilerinin borsalara transfer ettiği miktar önemli ölçüde düştü.

Olası nedenlerden biri Bitcoinin mevcut fiyatının madencilik maliyetlerini kurtarmak için yeterli olmayabileceği şeklindedir. Bu nedenle bir başka ayağın aslında kısa vadeli satışı beraberinde getirme olasılığı bulunuyor.

Başka Bir Olasılık Var

Madencilerin bir sonraki yükseliş beklentisiyle varlıklarını arttırıyor olmaları da ihtimal dahilinde duruyor. Fiyat yarılamayı izleyen yılda tarihsel olarak önemli bir artış gördü.

Her halükarda BTCye olan talep artmakta gibi görünüyor ancak halvingin ardından arzı yarı yarıya azaldı.

Aslında Grayscale çıkarılanlardan daha fazla Bitcoin satın alıyor. Grayscale Bitcoin Trust kurumsal yatırımcılara yönelik olarak kendileri daha güçlü bir talep sinyali veriyor.

Yine de Bitcoinin fiyatı belirsizliğini sürdürüyor. Mart ayındaki büyük düşüşten bu yana tamamen toparlandı ancak 10000 dolar işaretini kesin olarak kıramıyor. Sadece birkaç gün önce değerinin 1.000 dolarından fazlasını kaybetmeden ve 9.400 ve 9.600 dolar arasında bir önceki ticaret aralığına geri dönmeden önce fiyat 10K doları kısaca ihlal ettiği için başarısız bir girişim daha oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku