Madenciler için kritik seviye 4 bin 300 dolar… Peki neden?

0 1

Bitcoinin fiyatı 3 bin 700 dolar seviyesini test etti ve herkesi şaşırttı. Buradan gelen tepki alımlarıyla önde gelen kripto para birimi haber yayına hazırlandığı sırada 5 bin 300 dolarlı seviyelerde seyrediyordu.

BORSALARIN BİTCOİN SİGORTA FONLARINDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI… TIKLAYIN

Çin haber ajansı 8BTCye göre mevcut fiyat birçok Bitcoin madencisini zorluyor. Önde gelen madencilik havuzlarından Poolin verilerine göre hash rate oranı şu anda 11571 EH / s. Elektrik maliyeti kilowatt saat başına yaklaşık 0.35 Çin Yuanı olduğunda eski nesil S9 madencilik makineleri maliyeti karşılayamaz. Bu durumda Antminer T17 Whatsminer M20 ve Innosilicon T3 serisinin elektrik maliyeti yüzde 80i aşıyor ve bu da madencileri hasar sınırına çok yaklaştırıyor. Bitcoin fiyatının 4 bin 300 dolara düşmesi bu makinelerin kapanmasına neden olabilir.

Ek olarak yeni nesil Antminer S19 ve Whatsminer M30 serilerinin elektrik maliyetleri yüzde 50den fazla. Antminer S19 Pronun günlük net geliri 29.64 Çin Yuanı ve M30ların günlük net geliri yaklaşık 30.46 Yuan. Makinelerin tüm bu fiyatları ve bakım maliyetleri incelendiğinde kar marjlarının azaldığı görülüyor. Bu karlar BCH ve BSV yukarıdaki makinelerle çıkarıldığında benzer.

Panik yok

“Panikleyecek bir şey yok. Son boğa piyasası yüzde 45 düşüşle üç kez başladı. Bitcoinin fiyatı 10 bin 500 dolardan 5 bin 720 dolara düştü ve yüzde 45.5 oranında düştü. Bu 3 bin 350 dolardan 1851 dolara (yüzde 44.7) düşmeye benzer. Düşüşün nedeni ayı piyasası paniğinin hala ortada olması.”

Bu kelimeler BTC.topun kurucusu Jiang Zhuoera aittir. Bitcoin fiyatı bu şekilde giderse ve madenciler için kar yarıya düşerse ciddi bir ikilem başlayacaktır. Tabii ki madencilik dinamik bir süreçtir ve düşük elektrik fiyatlarına sahip ülkelerde güçlü bilgisayarlara sahip olanlar hala hayatta kalabilir.

Birçok eski madencilik makinesinin kapatılması gerçekten hash rate oranında kısa bir düşüşe neden olabilir ancak madencilerin tepkisi genellikle çok hızlı değil. Poolin COOsu Zhu Faya göre bir saat içinde bir blok üretmemek normal. Çünkü bu bilgisayar gücünü azaltmakla ilgisi olmayan rastgele bir olaydır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku