Borsaların Bitcoin sigorta fonlarında dikkat çeken ayrıntı

0 0

Bitcoinde görülen satış dalgası kaldıraçlı işlemler sunan kripto borsalarının sigorta fonlarına önemli ölçüde zarar verdi.

PİYASALARA TRUMP MORALİ… TIKLAYIN

Kripto türev borsalarında genellikle kullanıcılar tarafından ödenen işlem komisyonları tarafından yaratılan sigorta fonları karşı taraf tasfiyelerinin sayısını azaltmak için kullanılıyor.

Deribitin fonu yüzde 88 düştü

Deribitin sigorta fonu 13 Marttaki büyük kripto para düşüşünde 391 BTCden 43 BTCye düştü. Binancein fonu aynı zamanda 6 milyon USDT azaldı. “Sigorta fonu tükenmeye devam ederse yeni fonlar ekleyerek kullanıcılarımızı korumaya devam edeceğiz” açıklaması yapıldı.

Bu arada Deribitten fondaki kayıpla ilgili bir açıklama geldi. Borsa resmi Twitter hesabından sigorta fonunun aşırı oynaklıktan büyük ölçüde etkilendiği bildirildi bu nedenle 500 BTCyi fona aktararak güçlendirmeye karar verildi.

1009.5 BTC başka bir borsadaki OKEx fonuna yatırıldıktan sonra 475.2 BTC iflas kayıplarını karşılamak için geri çekildi.

Huobinin Bitcoin sigorta fonu 12-13 Mart arasında 1121 BTCden 1327 BTCye yükselirken 1600 BTC en büyük kaldıraçlı kripto borsası BitMEXin fonunda kaybedildi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku