Madenciler, en son kripto piyasası satışından sorumlu mu?

0 0

2020nin başlarında Bitcoin ve diğer kripto para birimleri önceki yıl belirlenen düşük seviyelerden güçlü rallileri gördü.

Tüm işaretler yeni bir yükseliş eğilimi oluşturmaya işaret etti. 

Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra pandeminin etkisi finansal piyasalara vurdu ve yukarı seviyeye çıkan tüm yükseliş fiyatı 48 saatten daha kısa bir sürede geri sekti. Bu süreç Kara Perşembe olarak adlandırıldı.

Bitcoin fiyatı % 140ın üzerinde büyüdü ve sayısız kez 10.000 doların üzerinde yeniden bulundu. Her zaman güçlü bir direnç seviyesinin üzerine itilerek kesin bir reddine yol açtı; son olarak veriler Bitcoin madencileri tarafından yönlendirilmiş olabileceğini gösteriyor.

Madenci Kapitülasyonu Ve Rekabet Bilerek Bitcoin Fiyatlarını Düşürüyor Olabilir

Kripto para birimi borsalarına akan BTC tedarik madencilik havuzlarının miktarını analiz eden veriler Bitcoin fiyatındaki en son çökmeden önce özellikle büyük bir hareket gösteriyor.

Spekülasyonlar bu Bitcoinin daha sonra piyasada satıldığını ve bunun sonucunda varlığın fiyatının düşmesine neden olduğunu ileri sürüyor.

Madencilerin dijital olarak kıt varlıkta yeni bir yükseliş trendinin başlamasına neden olabilecek arz ve talebi ortadan kaldıran yeni bir BTCYİ yarı yarıya tutmaları bekleniyor.

Bununla birlikte madenciler rezervlere bile dokunarak daha fazla BTC satıyor.

Halvingin sonuçta BTC başına fiyat üzerinde beklenen etkiye sahip olsa da ilk önce en zayıf madencilik katılımcılarının iyi bir şekilde teslim olmalarını ve dükkanı kapatmalarını gerektirebilme olasılığı vardır.

Veriler bunu madencilerin fonları borsalara taşıdığı bir artış olarak gösteriyor.

Madenci kar marjları üretim maliyetine karşı Bitcoinin piyasa değeri ile yaşıyor ve sona eriyor. Bitcoin fiyatı enerji ve işletme maliyetlerinden ağır bastığında madencilik son derece karlı duruyor.

Ancak ucuz enerjiye erişimi olmayan veya kârlılık için gereken verimlilik için yeterince büyük olmayan madenciler için halving hayatta kalan bir iş modeline sahip olma şansını yok etmiş gibi görünüyor.

Halving ağı 125 BTCden 625 BTCye korumak için aldığı blok ödül madencilerinin hemen indirdiği için üretim maliyeti de iki katına çıktı.

Bu Bitcoin fiyatının 10.000 doların altında kalması nedeniyle en zayıf madencileri güçlü bir dezavantaj haline getirdi.
 

Bitcoin ağının sağlığını ölçen göstergeler kâr marjlarındaki önemli darbe nedeniyle madencileri teslim etti. Bitcoin fiyatı düşerse madencilerin satmak veya büyük kayıplar yaşamaktan başka seçeneği olamayacak.

Diğer bir teori ise fiyatları en düşük seviyelere çekerek en zayıf madencilerin teslim olmasını zorlamak amacıyla satış yapan en güçlü madenciler olması şeklindedir.

Şu anda sürdürülebilir marjlarına geçici bir isabet önümüzdeki yıllar boyunca onlar için rekabeti ortadan kaldırabilecek.

Satış sebebi farketmeksizin Bitcoin için mutlaka bir düşüş görünmüyor. Daha zayıf madenciler ağdan temizlenirse daha sağlıklı madencilik havuzları olacak ve bir sonraki boğa piyasasında daha sonra işaretlemek için BTC arzını tutma olasılığı daha yüksek olacak.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku