Amerikalı ve Avrupalı yatırımcılar kripto paraya ne kadar açık?

0 0

ABD ve Avrupadaki yaklaşık 800 kurumsal yatırımcıyla yapılan yeni bir anket özellikle Bitcoin olmak üzere güçlü kripto para birimlerinin benimsendiğini gösteriyor. Kurumların yaklaşık yüzde 80i kripto para birimini çekici bulduklarını ve yüzde 60ı kripto para birimlerinin portföylerinde olması gerektiğine inanıyor.

ABD ve Avrupa’da kurumsal yatırımcıların yüzde 80i kripto parayı çekici buluyor

Fidelity Investmentsın kripto para birimi kolu Fidelity Digital Assets kripto varlıklara kurumsal ilgiyi kripto para birimlerinin benimsenmesini ve bunlara yatırım yapılmasının önündeki temel engelleri daha iyi anlamak için yapılan bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

Ankete 393ü ABDde 381i Avrupada olmak üzere toplam 774 kurumsal yatırımcı katıldı. Katılımcılar arasında finansal danışmanlar aile ofisleri emeklilik fonları kripto para ve geleneksel riskten korunma fonları yüksek net değerli yatırımcılar bağış fonları ve vakıflar yer aldı. Bu Fidelitynin ABD kurumlarını incelediği ikinci yıl oldu. Ancak Avrupalı yatırımcıları ilk kez araştırdı. Kasım 2019dan Mart 2020ye kadar gerçekleştirilen ankette kurumsal yatırımcıların neredeyse yüzde 80inin dijital varlıkları çekici bulduğu ortaya çıktı.

Gelecek 5 yılda kripto varlıklara yatırım isteği yüzde 91

ABDli kurumsal yatırımcıların yüzde 74ü kripto para birimini çekici bulurken Avrupalı yatırımcılarda bu oran yüzde 82 oldu. Ankete dair raporda “Avrupalı yatırımcıların yüzde 25inin belirli dijital varlıkların hükümet müdahalesinden muaf olduğunu düşünmesine rağmen ABDdeki yatırımcıların sadece yüzde 10unun bu şekilde hissediyor olması ilginç bir kontrast” denildi.

Anket ayrıca katılımcıların yüzde 36sının -ABDde yüzde 27 ve Avrupada yüzde 45i- halihazırda dijital varlıklara yatırım yaptıklarını ortaya koydu. Bitcoin katılımcıların dörtte birinden fazlası ile en tercih edilen kripto para birimi olmaya devam ederken yüzde 11i ETHye yatırım yaptığını bildirdi. Ankete göre gelecek beş yılda portföyünde dijital varlıklara yer vermeye açık olan katılımcıların yüzde 91inin portföylerinin en az yüzde 05inin dijital varlıklara tahsis edilmesini beklediği belirtildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku