2021’in En Önemli Bitcoin Konferası Yarın Başlıyor: BTC Fiyatı Etkilenir mi?

47

Elon Musk, 21 Temmuz’daki Bitcoin (BTC) B-Word konferansına online olarak katılacak. Bu önemli konferans, potansiyel olarak Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde artışa yol açabilir. Ancak, daha önceki Musk vakalarında olduğu çok kolay bir şekilde olumsuz bir şekilde de sonuçlanabilir.

 Musk ile Bitcoin arasındaki buzlar eriyebilir!

Tesla’nın CEO’su kripto para pazarında etkin bir güç olmayı başardı. Musk’ın tweet’leri ve yorumları, kripto para sektörünü kaosa sürükelerken, BTC fiyatının daha oynak olmasına neden oluyor. Tesla, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC)’i kabul edeceğini açıkladıktan sonra, BTC büyük bir boğa döngüsüne başladı. Ancak, şirketin geri adım atması, her şeyi alt üst etti.

Avrupa Birliği'nden Elon Musk'a Uyarı: Kripto Manipülasyonu Yasaklanıyor!

Tesla, Bitcoin madenciliğinin sürdürülemez enerji kullanımını ve ekolojik endişeleri öne sürerek BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktıktan sonra, piyasa uzun bir düzeltme aşamasına girdi. BTC, Nisan ayında 65 bin dolara ulaştı ve o zamandan beri yüzde 50’den fazla düştü. Bitcoin topluluğu, lider kripto para birimine karşı FUD’ı yaydığı için Musk’ı suçluyor. Musk’ın son zamanlarda meme odaklı kripto paralara olan takıntısı, DOGE, Shiba Inu ve Baby DOGE gibi altcoin’ler için yükselen bir trend çizgisi daha başlattı. Musk, meme odaklı coin’leri teşvik ederken, aynı zamanda, Bitcoin’in sürdürülemez doğasına ilişkin anlayışına rağmen büyük miktarda BTC’yi elinde tutuyor. Musk, B Word konferansında Bitcoin ile arasındaki buzları eritebilir.

BTC fiyatı nasıl etkilenecek?

Elon ve Jack Dorsey hesaplaşması, Tesla’nın BTC’ye ihanetinden sonra Mayıs ortasında başladı. Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) lehine tweet attı. Dijital ödeme şirketi Square CEO’su Dorsey, Bitcoin’in “her şeyi” daha iyiye doğru değiştirdiğini ve Bitcoin’i zamanla daha iyi hale getirme taahhüdünü dile getirdi. Jack, Square CFO’su Amrita Ahuja’nın Square Inc’deki değişmeyen Bitcoin politikası hakkındaki tweetine yanıt olarak tweet attı. Yönetici, Square’in kullanıcılarına Bitcoin Temiz Enerji Girişimi aracılığıyla daha yeşil bir geleceğe olan bağlılığı konusunda güvence verdi.

Dorsey ve Musk, en tartışmalı konulardan biri, yani Bitcoin’in madencilik konsensüsü ve çevresel etkisi üzerinde tartışmaya hazır. Musk, Proof-of-work (PoW) tabanlı Bitcoin madenciliğini eleştirirken, aşırı enerji tüketimine dikkat çekti ve Proof-of-Stake’i (PoS) desteklemeye yöneldi. Bu arada Dorsey, yüksek enerji tüketimine rağmen Bitcoin’in merkeziyetsiz ve güvenli yapısının anahtarı olarak PoW’u savunuyor. Ayrıca PoS’un nispeten merkezi ve daha az güvenli olduğunu söyledi. B Word konferansın hangi havada ve tartışmaların ne yönde geçeceği BTC fiyatının yükselmesi veya daha da düşmesi konusunda etkili olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku