Litecoin teknik analizi

0 0

Teknik açıdan ilginç bir altcoin… Aslında bu ilginçlik fiyat hareketlerinin dışında her ne kadar zaman zaman sert hareketler olsa da fiyat düzenliliği… Şimdi Litecoin grafiğe dikkat… 14 Aralık 2018 tarihinde görüler 22 bin 844 seviyesi. Bugün ise 137 binli seviyeler. Bu yaklaşık 6 aylık bir dilimde yüzde 500’e yakın değer kazancı demek… Rakam güzel…

Gelelim bundan sonraki için Litecoin teknik analizine… İki adet trendden bahsedeceğiz öncelikle. Bunlardan yukarıda bahsettiğimiz 14 Aralık 2018 tarihinde 22 bin 484 seviyesinden başlayan bir trend. Grafikte kırmızı trend çizgisiyle gösterdiğimiz. Buna ana yükseliş trendi diyelim. Bunun dışında ise 8 Şubat 2019 tarihinde başlayan ve bence fiyatların bu noktaya gelmesinde daha aktif rol oynayan ikinci bir yükseliş trendi. Bu trendin diğer bir özelliği ise üst bandıyla birlikte bir yükseliş kanalı haline gelmesi. 

Şu sebeple önemli. Litecoin grafiğine daha geniş çerçeveli baktığımızda 8 Aralık 2017 tarihinde yaptığı zirve hareketinden sonra bir düşü trendine girdi. Ve bu düşüş trendini 8 Şubat 2019 tarihindeki sert hareketiyle yukarı yönlü kırdı. İşte aynı tarihte grafikte mavi trend çizgisiyle gösterdiğimiz yeni bir yükseliş trendi oluşturdu. Şu an için bu yükseliş trendinin üzerinde hareketin sürdürüyor. 

Sonuç olarak; LitecoinUSD teknik anlamda olumlu görüntüsü devam ediyor. Her ne kadar kısa vadede çok az da olsa yorulma belirtisi gösterse de sırasıyla 153 bin – 166 bin 300 ve ana direnç noktası olarak gördüğümüz 184 bin 700 seviyeleri LitecoinUSD için görünen hedef noktaları. Olası geri çekilmelerde ise 117 bin 300 ve trend destek noktası olan 104 bin 600 seviyesi önemli noktalar. Kısa vadede özellikle bugün için 104 bin 600 seviyesine denk gelen trend desteklerinin üzerinde kalındığı sürece LitecoinUSD’de yukarı hareketin belirttiğimiz hedef noktalarına kadar devamı beklenebilir. 

Bol kazançlar

Sonu ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz

Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku