Ethereum’da kritik görüntü!

0 0

EthereumUSD’de kritik bir görüntü oluştu… Bu net girişten sonra isterseniz nedenini kısaca belirtelim…

Şimdi grafiğe biraz dikkat. Tamamen teknik söylemler üzerinde gidelim. Şu anki görünüm bir üçgen formasyonuna oldukça yakın. Hatta biraz daha ‘simetri üçgen formasyonu’nu andırıyor. Peki nedir simetri üçgen formasyonu ve nasıl yorumlanır? Kısaca açıklayalım:

Simetri üçgen formasyonunda alıcı ve satıcılar dengeli olarak grafik üzerinde görülür. EthereumUSD’nin şu anki grafiğinde olduğu gibi fiyatlar biraz daha sıkışık bir alanda hareketini devam ettirir. Simetri üçgen hangi yöne doğru kırılırsa hareken kırılan yöne doğru devam etmesi beklenir. 
Şimdi grafiğe tekrar dönelim… EthereumUSD’de 26450 dolar seviyesi bu formasyonun direnci 23491 dolar seviyesi de bu formasyonun destek noktası konumunda. Demek ki bundan sonraki seyri (bugün için) bu direnç ve destek noktaları belirleyecek. 

Sonuç olarak; Yukarıda da belirttiğimi gibi görüntü simetri üçgen formasyonuna oldukça yakın. Mevcut trend ise yükseliş yönünde. Bu kırılmanın yukarı yönlü olma ihtimalini bir miktar daha artırıyor. Eğer formasyon tamamlanır ve kırılma yukarı yönlü gerçekleşirse üçgenin diğer kenarı kadar yükseliş potansiyelinin ortaya çıkması muhtemel olacak. Bu da şu anki görünüm itibariyle 350 – 400 dolar bandını işaret ediyor. Ancak beklentilerin aksine aşağı yönlü gerçekleşebilecek bir kırılma 200 dolar seviyelerinin aşağısının görülme riskini artıracaktır. Dikkat!.. 

Bol kazançlar…

Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz

Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku