Yıldızı Sönen Litecoin (LTC) Eski Parlak Günlerine Geri Dönecek mi?

101

Kripto para ekosistemi her zaman sıcak konular için ideal bir ortam olmuştur. Bu nedenle, popüler kripto para analisti ve yatırımcısı “CryptoDonAlt”, Litecoin (LTC)’in yıllar içindeki kötü performansını ele alarak twitter’da çarpıcı paylaşımlarda buluncu.

Litecoin yatırımcısını hüsrana uğrattı

Yatırımcının gözlemlediği üzere Litecoin, yıllar boyunca emsalleri arasında düşük performans gösteriyor. Altcoin’in dört yıllık performans zaman çizelgesini gösteren bir grafik, Bitcoin ve Ethereum’a karşı altcoin’in büyük ölçüde değer kaybettiğini ortaya koyuyor. Fiyat performansı açısından, Litecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 413,91 dolar’dan değerinin yüzde 70’ini kaybederek an itibariyle 133 dolar’dan işlem görüyor. Bir zamanlar 27 milyar dolar değerinde olan piyasa değeri, şimdi 9 milyar dolara düştü.

Altcoin 2011’de, yani şu anda piyasaya hakim olan birçok başka varlığın yaratılmasından çok önce piyasaya girdiğine göre, yatırımcının aklındaki soru şu “Sizce Litecoin neden gözden düştü? Bu soryu daha kapsamlı bir hale getirecek olursak, Litecoin’in başına gelenler neden en sevdiğiniz altcoin‘in başına gelmesin?”

Litecoin neden düştü?

Litecoin’in düşük performansının ardındaki nedenle ilgili olarak birçok topluluk üyesi tarafından paylaşılılan nokta şu: Charlie Lee’nin 2017’deki Litecoin satışı. 2017’de Charlie Lee, Litecoin varlıklarını ortalama 205 dolar fiyatla sattığını açıkladığında topluluğa bir bomba attı. Bir kurucunun kendi projesinden vazgeçmesi durumu gibi göründüğü için, beklendiği gibi piyasa, bu felaket haberine pek iyi yanıt vermedi ve bu, o dönemde birçok satış kararını etkiledi. Lee, geri kalanını gelecekte bağışlayacağını ve ne olursa olsun Litecoin projesi üzerinde çalışmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi, ancak topluluk üyeleri, projenin 2017’den bu yana büyük bir büyüme sağladığına hala ikna olmuş değil. Analist CryptoDonAlt şunları söyledi:

Litecoin hiçbir şey için kullanılmıyor , sıfıra yakın ekonomik aktivite, ağ etkisi yok, anlamsız. Temel amacına bitcoin tarafından daha iyi hizmet ediliyor ve 2. sıradaki yerini ethereum aldı. Litecoin, uzun vadede yarışı geride götüreceğe benziyor.

Altcoin’ler neden kalıcı değil?

Daha geniş bir yelpazede, görüşmeler, altcoinlerin piyasadaki beklenen ömrü hakkında daha büyük bir tartışmaya yer açtı, çünkü bu varlıkların birkaç yıl sonra raydan çıkma konusunda uzun bir geçmişi var. Ticaret hacmi düştükçe piyasa aktivitesi büyük ölçüde azalır ve varlığın mevcut piyasada çok az veya hiç kullanım durumu olmadığını ima eder. DonAlt’a göre, altcoin”ler sadece geçicidir ve diğer yeni gelenler tarafından değiştirilmeye devam edecektir. Analist şunları söyledi:

Bence altcoin’ler her zaman daha iyi rakipler gelir gelmez ortadan kaybolacak ama sizin ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Bununla birlikte, Ethereum gibi projeler ve piyasayı ele geçiren DeFi coin’leri piyasada uzun vadede lider konumda olacak gibi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku