İngiltere’de Genç Nüfüs En Çok Bu Kripto Paralara Yatırım Yaptı!

65

İngiltere‘de 18 ila 29 yaşları arasındaki gençlerin yaklaşık yarısı, ilk yatırımlarının kripto para birimlerine olduğunu belirtti. Bununla birlikte, gençlerin yüzde 50’den fazlası kripto para satın almak için borç almak zorunda kaldı

Bitcoin ve Dogecoin genç nüfusun ilk tercihi oldu!

Opinium tarafından yatırım platformu Interactive Investor için yakın zamanda yapılan bir anket, Birleşik Krallık’taki 18-29 yaşındaki gençlerin yüzde 45’inin hayatlarında ilk kez yatırım olarak kripto piyasasını tercih ettiğini ortaya koydu. Tüm dijital varlıklar arasında Bitcoin, gençler arasında açık ara en popüler kripto para oldu. Gençlerin yüzde 20’sinden fazlası BTC’ye yatırım yaptı. İlginç bir şekilde, “meme odaklı  Dogecoin aynı zamanda en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri olmayı başardı.

Dogecoin (DOGE) İşte Bu 10 Sebepten Ötürü Çakıldı!

Ancak, katılımcıların yüzde 56’sı Bitcoin alımlarını artırmak için borç aldıklarını itiraf etti. Katılımcıların yüzde 23’ü kredi kartlarını dijital varlığa fon tahsis etmek için kullanırken, yüzde 17’si öğrenci kredilerine gitti. Yüzde 16’sı ise başka bir kredi türü kullandı. nteractive Investor’da kişisel finans uzmanı olan Myron Jobson, bu yüzdeyi üzücü olarak nitelendirdi ve şunları ekledi:

 Yatırım yapmak için kredi kartı, öğrenci kredisi ve diğer borç türlerini kullanan gençler endişe verici bir şekilde yatırım yapıyorlar.

Ekonomist, gençler için büyük borcun kredi puanlarına zarar verebileceği ve “bu nedenle ileriki yaşamlarında finansal engellere neden olabileceği” konusunda uyarıda bulundu. Uzun vadeli dönemden bahsetmişken, katılımcıların yüzde 20’si birikimlerini 10 yıllık bir süre boyunca nakit olarak biriktireceklerini açıkladı. Kripto para yüzde 16 ile ikinci sırada yer alırken, hisselere yapılan yatırım yüzde14 ile üçüncü sırada yer aldı.

 Kripto paralara olan güven artıyor!

Araştırmalar, İngiliz halkının, yaklaşık yüzde 78’inin kripto para birimelrini duyduğunu ortaya koyduğundan, ülkede kripto para birimlerine olan ilginin artırmış olduğunu gösteriyor. Ayrıca, yaklaşık 2,3 milyon kişi bir noktada dijital para birimlerine sahip. İngiltere sakinlerinin dijital para hakkında düşünme biçimlerinin de önemli ölçüde değiştiğini belirtmekte fayda var. Artık kripto para birimlerini spekülatif varlıklar olarak değil, ciddi bir yatırım seçeneği veya geleneksel yatırımlara alternatif olarak görüyorlar. Nitekim geçen yıl insanların yüzde 38’i dijital para piyasasını kumara benzetirken, günümüzde bu oran yüzde 9’a düştü.

Bu Altcoin Bir Günde Yüzde 80 Artış Kaydetti: Ufukta Yeni Kazançlar Var!

İlginç bir şekilde, günlük bakiyelerini kontrol eden yatırımcıların sayısı 2020’deki yüze 13’ten iki katından fazla artarak yüzde 29’a yükseldi. Genel olarak, İngilizlerin çoğu uzun vadeli yükseliş eğiliminde. Anket, kripto para sahibi olanların yaklaşık yüzde 50’sinin “bir noktada para kazanacaklarına” güvenerek risklerini artırmayı planladığını ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku