Lisanssız Bitcoin borsası işleten ABD vatandaşına dava açıldı

0 0

ABDnin New Jersey eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki bir kişi lisanssız Bitcoin borsası işlettiği gerekçesiyle dava açıldı.

46 yaşındaki lisanssız Bitcoin borsası işletmecisi William Green Destination Bitcoin adlı internet sitesinin işletimi aracılığıyla lisanssız para transferi gerçekleştirmekle suçlandı.

New Jersey Başsavcılık Ofisinden yapılan açıklamada William Greenin internet sitesi üzerinden 2 milyon dolardan fazla nakit kabul ettiği müşteriler için para karşılığında fonları Bitcoine dönüştürdüğü belirtildi.

Greenin hakim karşısına çıkacağı tarih henüz netlik kazanmadı. 46 yaşındaki adamın yine aynı sebepten Şubat 2019da suçlandığı bildirildi.

Başsavcılık Ofisi federal hukuk kapsamında para transfer işletmesi sahibi olan ve işleten kişilerin ABD Hazine Bakanlığına kayıt yaptırması gerektiğini ifade etti.

Yapılan açıklamada Greenin Bitcoin borsası işlemlerine dair Hazine Bakanlığına hiçbir bildirimde bulunmadığı detayına yer verildi.

Söz konusu suçlamalar sebebiyle Green en fazla 5 yıl hapis cezası alabilir ve 250 bin dolar para cezasına çarptırılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku