Elon Musk ve Jeff Bezos un uyduları Bitcoin kullanımını yaygınlaştırabilir

0 0

Kripto para yatırımcıları Elon Musk ve Jeff Bezosun dünya çapında internet hizmeti sunmak için alçak yörüngeye yerleştireceği 3 bin 200 uydudan Bitcoine nasıl fayda sağlayabilecekleri üzerinde düşünüyor.

Elon Musk ve Jeff Bezosun internet projesi dünyanın tamamındaki internet kullanıcılarına büyük fayda sağlayacak. Kripto para yatırımcıları da bu projeden kendilerine düşecek olan payı aramaya başladı bile.

Twitter üzerinde kripto para sektörü ile ilgili analizler yapan Rhythmtrader projenin hayata geçmesiyle beraber daha ucuz akıllı telefonlarla dünyanın neresinde olursa olsun kullanıcıların Bitcoin kullanabileceği yorumunda bulundu.

Rhythmtrader küresel internet erişiminin Bitcoini halkın parası yapacağına inansa da herkes aynı fikirde değil. Twitter üzerinde kripto para analizi yapan bir diğer hesap olan Dave the Wave kurumların dijital gözetleme ile dünyanın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını söyledi.

Bazı kullanıcılar da Blocksteamin uydusunu ve radyo dalgalarıyla Bitcoin gönderme özelliğini referans gösterip Bitcoinin halihazırda dış uzaya çoktan ulaştığını belirtti.

ABDli iş insanları Elon Musk ve Jeff Bezosun dünyanın her yerinde internete ulaşımı sağlamak için uzaya 3 bin 200 uydu yerleştireceği biliniyor. 

ABD Federal İletişim Kurulu FCC Muskın Space Exploration Technologies Corp. şirketine ayrıca 11 bin 943 uydu yerleştirme izni daha verdi. Uydulardan 60ı geçtiğimiz mayıs ayında uzaya gönderildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku