Libra için kritik revizyon

0 0

Başlangıçta Libra geçen yıl duyurulduğunda çeşitli para birimleri ve devlet tahvillerinin desteklediği küresel stable bir kripto para birimi olarak tasarlandı. Dünyanın birçok yerinden merkez bankaları ve düzenleyiciler para politikasını istikrarsızlaştırabileceğinden kara para aklamayı kolaylaştırabileceğinden kullanıcıların gizliliğini tehdit edebileceğinden korkarak Librayi engelleme niyetlerini gösterdi.

ÇİNİN ULUSAL DİJİTAL PARA BİRİMİ DAĞITIMI BAŞLADI… TIKLAYIN

Libranin geliştirilmesinden ve yönetiminden sorumlu olan Libra Birliği şimdi her biri farklı bir nominal para birimine karşılık gelecek olan stable kripto para birimleri geliştirmeyi hedefliyor. Hala birden fazla para birimi tarafından desteklenen stable bir kripto para birimi vermeyi planlayan Libra bunu bankada tutulan para birimleri yerine yeni stable kripto para birimleri ile desteklenecek şekilde yapacak.

Libradeki bir diğer önemli değişiklik izin verilen yetkisiz ağla ilgiliydi. İlk versiyonda Libra Libra Birliği tarafından kontrol edilen izin verilen bir ağ olarak tanımlanmış ve beş yıl içinde yetkisiz bir ağa dönüşmesi planlandı. Revize plana uygun olarak Libradeki bilinmeyen cüzdanlar denge ve işlem sınırlarına tabi olacak ve ilk etapta sadece düzenlenmiş kripto para şirketleri ağa erişebilecek.

Libra ayrıca bir ödeme sistemi lisansı almak için İsviçre düzenleyicisi FINMAya başvurdu.

Libranın liderliğini üstlenen Facebook böylece eskisinden daha az iddialı olan ve hükümetlerin tepkisini kolaylaştıracak bir düzenleme ile ortaya çıkıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku