Çin in ulusal dijital para birimi dağıtımı başladı

0 0

Çinin ulusal dijital para birimi (DCEP) Çin vatandaşlarına ulaşmaya başlıyor. Dijital para mayıs ayında Suzhou kentindeki yerel yönetim çalışanlarına verilecek.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

The Blockun yerel haber merkezi China Star Markete göre Suzhou belediye çalışanları önümüzdeki ay DCEP ile ulaşım yardımının yüzde 50sini alacak. Bu çalışanlara Çin Tarım Bankası Çin Sanayi ve Ticaret Bankası Çin Bankası ve Çin İnşaat Bankası dahil olmak üzere dört devlet bankası tarafından dijital para verilecek.

Tüm devlet kurumlarına ve komitelerine gönderilen resmi belgeyle mayıs ayında lansmana hazırlanmak için bu bankalarla sözleşmeler imzalamaları ve tüm çalışanlardan para yardımı almak için bu bankalar tarafından geliştirilen dijital cüzdanları indirmeleri istendi.

Çin Ziraat Bankasının ülkenin resmi dijital para birimini destekleyen ilk cüzdanı piyasaya sürdüğü tespit edildi. E-ticaret devi Alibaba tarafından geliştirilen popüler bir ödeme uygulaması olan Alipayin DCEPnin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku