Libertyx, Bitcoin ağını genişletti

0 0

Libertyx müşterilerinin Bitcoini nakit olarak satın alabileceği ağını 20 bin mağaza genişletti. Libertyx müşterileri artık 7-Eleven CVS ve Rite Aid Pharmacy mağazalarından ve başka perakende satış yerlerinden BTC satın alabilecek. Böylece Libertyx’in geniş ATM ağıyla banka kartlarını kullanarak Bitcoin satın alınacak 5 bin yer ile birlikte toplam konum sayısı 45 ABD eyaletinde 25 bine çıktı.

Libertyx Pazartesi günü yaptığı açıklamada 5 bin banka kartı kabul eden ATM kasa ve kioskluk geniş ağına 20 bin nakit kabul eden perakende satış yeri eklediğini bildirdi. “Her Blokta Bitcoin” kampanyası duyurusunda şu ifadeler kullanıldı:

Tüketiciler artık 7-Eleven CVS Pharmacy ve Rite Aid gibi eczane zincirleri de dahil olmak üzere ABDnin 20 bi perakende noktasında Libertyx ile Bitcoin satın almak için nakit kullanabilir.

2013 yılında kurulan Libertyx kendisini “Amerikanın ilk ve en büyük Bitcoin ATM kasiyer ve kiosk ağı” olarak tanımlıyor. Şirket 2014 yılında ilk Bitcoin ATMsini açtı. Pazartesi günkü duyuru ile şirket tüketicilerin nakit ve banka kartlarıyla bizzat BTC satın alabileceği 45 eyalette 25 bin konuma sahip olduğunu bildirdi. Web sitesine göre Libertyx müşterilerine iki konum opsiyonu sunuyor. Biri 7-Eleven CVS Pharmacy ve Rite Aid dahil olmak üzere zincir perakendeciler diğeri ise bakkal cep telefonu bilgisayar onarımı mağazaları dahil olmak üzere bağımsız perakendeciler.

ABDde yaklaşık 9 bin 340 7-Eleven mağazası 9 bin 900den fazla CVS Eczane mağazası ve 2 bin .464 Rite Aid Eczane mağazası bulunuyor. Her üç marka da sadece Bitcoin alımları için nakit kabul ediyor.

Yukarıdaki harita her ne kadar tek bir şirketin Bitcoin satışı ağını temsil etse de ABDde Bitcoin ve kripto para benimsenmesinin ölçüsüne dair iyi bir fikir verebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku