LedgerX CEO sundan ABD Regülatörüne Eleştiri Yağmuru

0 0

LedgerX CEOsu Paul Chou ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonundan memnun değil.

Kripto para türevleri platformu Çarşamba günü yaptığı açıklamada ABDde fiziksel olarak yerleşik ilk Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattığını duyurmuştu. Ancak kısa bir süre sonra CFTC LedgerX’in sonuçta kripto vadeli işlem ticareti yapma uygulamasını onaylamadığını söyleyerek geri adım attı.

Chou CFTCnin bu kararıyla ilgili olarak bir dizi tweet attı ve ajansı “görevi ihlal etme” ve “rekabet karşıtı” davranışlarda bulunma suçlamasını yöneltti.

“Yönetim doğru şeyi yapmazsa onları dava edeceğiz. Ben zaten avukatlarımızla bunun hakkında konuşuyorum. … CFTC şu anda kanunu çiğniyor. Korkunç bir “kötü niyetle” davranıyorlar. ”

“Bu tür şeyler için kayıtlarım var ve yönetim bu lanet işi yerine getirene kadar hepsini Twitterda ifşa edeceğim. Yöneticilerimden birinin gerçek teklifi:‘ CFTC’de vergi mükellefi olmak için neden zaman harcıyoruz? Canları cehenneme. Gerçekten yapacak başka bir şeyleri yok mu? Swap işlemlerini izlemek gibi mesela….” ifadelerini kullanıyor.

Eğer CFTC LedgerXe yeşil ışık verseydi kurumsal türev alışverişi nakit para yerine kripto para biriminde ödeme yapan fiziksel BTC vadeli işlemlerini teklif eden ilk ABD firması olacaktı.

Şirketinin vadeli işlem sözleşmelerinin nasıl yapılacağını açıklayan Chou Pazartesi günü yaptığı açıklamada

“Sadece müşterilerimiz vadeli işlemlerin sona ermesinden sonra Bitcoin alabilecekleri anlamında fiziksel olarak teslim yapılmakla kalmıyor aynı zamanda yatırımcılar BTCyi ilk etapta işlem yapmak için yatırabiliyor”

Geçtiğimiz ay LedgerX Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri teklif etmek için iki şarttan ilki olan belirlenmiş bir sözleşme pazarı (DCM) olarak hizmet vermek için yasal izin aldı. Şirketin hala fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlemler sunabilmesi için bir türev takas organizasyonu (DCO) lisansına ihtiyacı var.

CFTC’nin uyumluluk belgesinin 39.3 nolu başlık 17’de belirtildiği üzere federal regülatörün bir DCO başvurusunu onaylayıp onaylamayacağına karar vermesi için 180 günlük bir süresi olduğunu belirtmekte.

CoinDeske göre

“LedgerX’in işletme ve risk sorumlusu Juthica Chou bu sürenin CFTC’nin itirazı olmadan geçtiğinden şirkette bu konuda bir ilerlemenin açık olduğu izlenimini bıraktığını belirtti.”

Paul Chou ayrıca türev borsalarında 8 Kasım 2018’de değişiklik yapıldığını ve başvurunun yapılmasından bu yana 180 günden fazla olduğunu söyledi. CFTCnin LedgerX’in talebini işleme koymak için herhangi bir ek süre istemediğini de sözlerine ekledi.

Bununla birlikte bir CFTC yetkilisi tüm yeni veya değiştirilmiş DCO başvurularının Komisyon tarafından “onaylı bir şekilde” onaylanması gerektiğini açıkladı. Sözcü ayrıca “bir kararın yokluğunun” onay alındığına işaret etmediğini belirtti. Ayrıca üst düzey yetkili “işletmenin kendi kendini belgelendirmesinin bir seçenek olmadığını da” ifade ediyor.

Yetkili şu anda LedgerX’in DCO başvurusunun “onay sürecinin son aşamalarında göründüğünü” belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku