Latin Amerika bankaları yurt dışı ödemeler için Bitcoin kullanabilecek

0 1

Latin Amerika merkezli banka teknolojisi üreten Bantotal Bitcoin blok zinciri üzerinden yurt dışı ödemeler gerçekleştirmek için kripto para borsası Bitexle iş birliği yaptı.

Bitex Pazarlama Kurulu Başkanı Manuel Beaudroit Bitexin Bantotal programına entegre olmasını bankacılık alanında blok zinciri atılımı için önemli bir adım olarak niteledi.

Uruguay merkezli bankacılık hizmetleri tedarikçisi Bantotal 14 ülkede 60tan fazla finans kuruluşuna hizmet sunuyor. Bantotal tarafından açıklanan verilere göre yaklaşık 20 milyon kişi Bantotalin para yönetim hizmetlerini kullanıyor.

Uruguay Finans Teknolojisi Odasının kurucusu Sebastian Olivera Bantotalin Latin Amerikadaki en büyük bankacılık hizmetleri tedarikçisi olduğunu ve kurumun yalnızca Latin Amerikanın değil ayrıca Pasifikin en büyük oyuncularından biri haline geldiğini söyledi. Bitexi ödeme konusunda harika bir çözüm olarak niteleyen Olivera Bantotalin yapısı ve adı ile Bitexin tanınırlığının artacağını ifade etti.

İş birliği sayesinde Bantotal müşterileri Bitex hizmetlerine Bantotalinn BDevelopers programı aracılığıyla sunduğu farklı geleneksel finans hizmetleri pazarında erişebilecek.

Beaudroit bu teknoloji ise bankaların bir APIye ulaşabileceğini ve ödemenin tüm aşamaları üzerinde kontrol sahibi olabileceğini aktardı.

Yeni gelişmeyi Latin Amerikadaki bankalar için kuantum sıçrama olarak tanımlayan Beaudroit uluslararası para transfer sistemlerine nazaran Bitexle yapılacak yurt dışı transfer ücretlerinin beş kat daha ucuz olacağına dikkat çekti.

Beaudroit uygun işlem ücretinin yanı sıra bu transferlerin daha hızlı yapılacağını aktardı

İş birliği kendi blok zinciri ağı üzerinden yurt dışı ödeme hizmeti sunan Stellar gibi rakipler için de pozitif bir gelişme olarak yorumlandı.

Bantotal ve Bitexin yaptığı iş birliğini yorumlayan Stellar Development Foundation İş Birliği Direktörü Lisa Nestor iş birliğinin finansal kuruluşların yurt dışı ödemeler gibi temel bankacılık faaliyetlerini yürütmek için dijital varlıkları ve veritabanını tanıdıkları değeri daha da doğruladığını düşündüklerini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku