Kuzey Amerikalı yatırımcıların tercihi Bitcoin

0 0

Büyük kripto analiz firması Chainalysis 6 Ağustosta bir rapor yayınladı. Rapora göre Kuzey Amerikalı yatırımcılar Ethereum XRP gibi kripto para birimleri yerine orantısız bir şekilde BTCyi tercih ediyor.

Bitcoin Kuzey Amerikadaki tüm kripto ticaretinin % 72sini temsil ediyor

Rapora göre Kuzey Amerika Bitcoinin tüm işlem hacminin % 72sini oluşturuyor. Afrika ve Batı Avrupa gibi bölgelerde ise Bitcoin ticaret faaliyeti sırasıyla % 69 ve % 66 olarak bildiriliyor.

Ethereum XRP gibi altcoinler Kuzey Amerikadaki diğer bölgeler arasında toplam kripto ticaret faaliyetinin % 17si ile en küçük payını oluşturuyor. Altcoinlerin ticaret payı toplam kripto ticaret faaliyetinin Orta ve Güney Asyada % 35 Doğu Asyada ise % 33ünü oluşturuyor. Stablecoinler ise altcoin kategorisinde yer almadı.

Kripto türüne göre küresel ticaret etkinliği

                                                                            Kripto türüne göre küresel ticaret etkinliği

Kuzey Amerikalı yatırımcılar daha fazla satın alma ve tutma eğiliminde

Chainalysisin bulgularına göre Kuzey Amerika merkezli profesyonel ve kurumsal yatırımcılar da dünyanın en büyük kripto hodlerleri arasında yer alıyor. Rapor Kuzey Amerikalı yatırımcıların ticaret yoğunluğu önemli ölçüde daha yüksek olan Doğu Asyada bulunanlardan daha fazla kripto para birimi satın alma ve tutma eğiliminde olduğunu ortaya koydu.

Rapora göre Doğu Asya borsalarındaki ticaret yoğunluğu geçen yıl Kuzey Amerika ticaret merkezlerinin ticaret yoğunluğunun iki katına yaklaştı.

Doğu Asyada Kuzey Amerika ve Batı Avrupaya karşı ticaret yoğunluğu

                                                    Doğu Asyada Kuzey Amerika ve Batı Avrupaya karşı ticaret yoğunluğu

Ethereum 2020de Bitcoinden daha iyi performans gösteriyor

Bitcoin piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olmasına rağmen piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum 2020de en iyi performans gösteren varlık sınıfı olarak bu yılın kripto rallisini yönetmeye devam ediyor. Varlığın yıllık ortalama % 130luk bir kazancı bulunuyor.

Temmuz ayında Bitcoinden daha iyi performans göstermeye devam ederek BTC üzerinden ay boyunca +% 33 artış gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku