Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapmaya Devam Edecek mi?

0 27

Yapılan yakın tarihli bir ankette, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine sahip kurumsal yatırımcıların yüzde 85’inden fazlası, önümüzdeki iki yıl içinde varlık sınıfına tahsislerini artırmayı planlıyor.

Londra merkezli kripto fonu Nickel Digital Asset Management’ın paylaştığı anket, Ocak 2021’de, yönetimi altında 110 milyar dolar bulunan 50 varlık yöneticisi ve 50 kurumsal yatırımcıya çeşitili sorular yöneltti.

Anket, ABD, Birleşik krallık, Almanya ve İsviçre’de gerçekleştirildi.

Ankete katılan yatırımcıların çoğu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli ölçüde artış göstermesini beklediklerini söyledi. Yatırımcıların yüzde 21’i Bitcoin’in 2021’de çarpıcı bir şekilde yükselmeye devam edeceğini söylerken, yüzde 56’sı sadece biraz artacağını söyledi.

Bitcoin’e yatırım yaparak daha yüksek getiri fırsatı elde etmek, yanıt verenler için kilit bir faktördü. Katılımcıların yüzde 40’ı Bitcoin’i yüksek enflasyona ve hatta para biriminin değer kaybetmesine karşı bir önlem olarak görüyordu, Bu görüş son zamanlarda popülerlik kazandı.

Nickel Digital’in kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Crachilov bir basın bülteninde, “Sektörün altyapısının iyileştirilmesi konusunda artan bir iyimserlik var ve bu da bu pazara daha fazla ana akım yatırımcının girmesine neden olacak” dedi.

Bitcoin’in Volatilitesi Hala Endişe Kaynağı

Crachilov, Bitcoin’in oynaklığının muhtemelen devam edeceğini, ancak bu tür bir davranışın benimseme aşamasının başlarında olan yeni bir teknoloji için beklendiğini söyledi. “Bu tür varlıklar için fiyat hareketinin asla düz bir çizgi’de seyretmesi mümkün değildir dedi” dedi.

Crachilov, “Yalnızca temelde yatan teknolojiye uzun vadeli bir bakış açısına sahip profesyonel yatırımcılar bu varlık sınıfına yatırım yapmalı” dedi ve onların da “yüksek risk tolerans seviyelerine” ihtiyaç duyacaklarını sözlerine ekledi.

Bitcoin, Mayıs 2020’de 4 bin doların altında işlem gördü, ancak bugün itibariyle 55 bin doların üzerinde işlem görüyor ve bu da onu şu anda piyasada bulunan en dalgalı finansal araçlardan biri yapıyor.

Ancak Nickel için Bitcoin bir fırsat olmaya devam ediyor. Fon, sekiz yıllık bir süre boyunca (Aralık 2012 – Aralık 2020) iyi çeşitlendirilmiş bir portföy içinde Bitcoin’e yüzde 1’lik bir tahsisin, varlığın daha büyük bir portföyün parçası olarak ilişkisiz, çeşitlendirilmiş bir araç olarak çalıştığını gösterdiğini söyledi.

Fon, “Böyle bir tahsis, risk özellikleri üzerinde olumsuz bir etki yaratmadan önemli bir getiri katkısı sağladı” dedi..

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku