Kurumsal yatırımcı neden Bitcoin e girmiyor?

0 5

Bitcoin bu yıl piyasada bazı önemli hamleler yaparak yüzde 300den fazla artış gösterdi. Fiyatı yaklaşık 14.000 dolara yükselten bu dalgalanma nedeniyle BTC bir miktar geriledi ve bir kez daha yükselmedi ya da en azından bir kez daha yüksek seviyelere ulaşamadı. Daha da kötüsü için BTC son zamanlarda 7 bin 800 dolara düştü ve son dalgalanmadan bu yana ilk kez bir rekor kırdı.

2018den beri beklenen kurumsal düzeyde bir platform olan Bakkt sonunda 23 Eylülde başlatıldı ve BTCnin 8 bin doların olağanüstü çöküşüne denk geldi. Kripto topluluğu Bakktın başlatılmasının BTCyi neden olumlu yönde etkilemediğini merak ediyor olabilir. Muhtemelen bu sebeplerden bir tanesi SEC.

Düzenleyici belirsizlik bu alanın en önemli dezavantajı.. Artık SECin uzun süredir masalarında bulunan Bitcoin ETF uygulamalarına karar vermekte zorlanıyor gibi göründüğü artık bir haber değil.

Bu durum aynı zamanda kurumlar için büyük ölçüde cesaret kırıcı.. Pazara girme konusundaki tereddüt Bitcoin fiyatının son zamanlarda neden iyi bir performans göstermediğinden de sorumlu olabilir.

Bir sonraki hareket ne zaman?

BTC Bakktın lansmanına rağmen olumlu bir hareket belirtisi göstermediğinden bir sonraki soru kripto topluluğu ne zaman büyük bir hamle beklemeli? Bitcoin şu ana kadar 8 bin doları elinde tutmayı başardı ancak yakın bir zamanda bunun üzerine çıkacağı beklenmiyor….

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku