Kurumsal Para El Değiştiriyor: 3 Altcoin’den Bunlara Geçti!

89

Geride kalan haftada Bİtcoin (BTC) fiyatındaki yüksek volatilite, kurumsal yatırımcılar için satın alımlara yol açtı. CoinShars’e göre, piyasalardaki aşırı volatilite sırasında Bitcoin fonlarına yüklü miktarda para akışı oldu. Bu sırada, diğer altcoin projeleri de kurumsal yatırımcılar için fırsat olarak değerlendirildi. Kriptoarena.com olarak, detayları aktarıyoruz.

Kurumsal para, bu 4 altcoin projesine aktı!

Kurumsal ve büyük yatırımcılar çeşitli altcoin fonlarına para aktarırken, bazılarından ise çıkış yaptıkları gözlemlendi. Çıkış gören altcoin projeleri arasında Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT)’a dayalı fonlar dikkat çekiyor. CoinShares’in açıkladığı rapor, geride kalan hafta borsada işlem gören Ethereum fonlarından 27 milyon dolarlık bir çıkış olduğunu ve 2022 için toplam çıkışı 236 milyon dolara seviyelerine getirdiğini gösterdi. CoinShares’in araştırma başkanı James Butterfill raporda, Ethereum tabanlı fonlarda yönetilen varlıkların yüzde 2.6’sını oluşturduğunu yazdı.

Kurumsal Para El Değiştiriyor: 3 Altcoin'den Bunlara Geçti!

Polkadot (DOT) geçen hafta 600 bin dolarlık çıkış yaşadı. Bununla birlikte Solana (SOL) geçen hafta 5.3 milyon dolarlık net bir çıkış gördü, ancak yıl içinde hala 103 milyon dolar artıda gözüküyor. Bu altcoin projelerinden çıkan para ise, çoğunlukla Litecoin, Tron, Cardano ve XRP’ye aktı. 200.000 dolar ile Litecoin (LTC), 300.000 dolar ile Tron (TRX), 300 bin dolar ile Cardano (ADA) ve son olarak 200.000 dolar ile Ripple (XRP) göze çarpıyor.

Bitcoin rahatlama rallisine hazır

Bitcoin’in piyasa değeri 560 milyar doları gördü. Bitcoin (BTC) fiyatı ise, piyasanın dip seviyeden kurtulma mücadelesi devam ediyor. Yatırımcılardaki temkinli davranma duygusu, son yedi gün içinde piyasa beklentilerini alt üst ettikten sonra bu hafta daha da hissedilir hale geldi. Blockchain protokolü Terra’nın hem LUNA hem de TerraUSD (UST) tokenleri çöktükten sonra, kripto piyasasına ve Bitcoin’e doğal olarak fiyat düşüşü olarak yansıdı.

Kurumsal Para El Değiştiriyor: 3 Altcoin'den Bunlara Geçti!

BTC/USD paritesi, 24.000 doların hemen altına düşüş yaşadıktan sonra takip eden birkaç gün içinde 31.000 doları geçmek için “V” şeklinde bir toparlanma sergiledi. Bununla birlikte bu güçlenme sınırlı seviyede kaldı. Çünkü 30.000 dolar, an itibarıyla inatçı bir direnç olarak duruyor. Bazı altcoin’ler daha güven verici görünse de, yatırımcılar herhangi bir yükseliş beklentisi göremiyor. Geçen haftaya göre daha düşük seviyelere doğru hareketin, rahatlama rallisiyle sonuçlanması umuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku