Kurumlar artık Bitcoin ile her zamankinden daha fazla ilgileniyor

0 0

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca güçlü bir yükseliş trendi yakaladı. Kripto paranın son birkaç ay içinde kurduğu temel gücün fiyatına yansıtmaya başladığı anlaşılıyor.

En son yükselişi dünyadaki hükümetlerin emsalsiz gevşek maliye politikalarına ve hisse senetleri ve emtialar da dahil olmak üzere birden fazla pazarda görülen güçlü yükseliş eğilimlerine karşı geliyor.

Bitcoin altın gibi “sabit varlık” olmanın en belirgin özelliklerine sahip. Bu nedenle küresel ekonomi keşfedilmemiş sulara girerken yatırımcıların da Bitcoin’e daha fazla ilgi gösterdiği görülüyor

Veriler CMEdeki ticaret faaliyeti daha önce hiç görülmemiş seviyelere ulaştığından özellikle kurumların kripto pazarlarıyla giderek daha fazla ilgilendiğini gösteriyor.

Şu an ki görünüm itibariyle Bitcoin ve diğer sabit varlıkların tümü büyük artış eğiliminde.

Piyasaları daha da yukarı çeken gevşek para politikaları konusunda kendilerini yorgun hisseden yatırımcılar sabit varlıklara büyük miktarda sermaye yatırıyor…

Geçtiğimiz ay boyunca gümüşün fiyatı ons başına 18 dolardan 25 dolara kadar yükselmesini sağlayan güçlü bir yükseliş trendi yakaladı.

Diğer değerli metallere bakıldığında da benzer yükselmeler görülebilir.

Örneğin altın temmuz başında ons başına 1.775 dolar civarında işlem görüyordu. Bu makalenin yazıldığı anda ons başına 1.955 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin de benzer fiyat hareketleri gerçekleştirdi ve yatırımcıların Bitcoin’i de altın ve gümüş gibi aynı çizgide gördüklerine işaret etti.

Temmuz ayı başlarında Bitcoin’in fiyatı 9 bin doların altında bir bölgede kaldı ki bu rakam mayıs ayının başından beri sıkışık kaydığı yer olarak kayıtlara geçti.

Bununla birlikte son birkaç gündür 11 bin 400 dolara kadar yükselen güçlü bir yükseliş trendi yakaladı. Fiyatı o zamandan beri 11 bin dolar civarında.

Veriler kurumların BTC ile daha fazla ilgilendiğini gösteriyor

Geleneksel piyasalara maruz kalınan büyük miktarlarda sermayesi olan kurumsal yatırımcılar da potansiyel olarak yaklaşmakta olan ekonomik türbülansa karşı korunuyorlar.

Arcane Research tarafından yayınlanan son bir rapora göre CMEdeki kurumsal Bitcoin ticaret faaliyetleri son zamanlarda hızla artmaktadır.

Kurumsal olarak hazırlanmış platforma olan açık ilgi şu anda tüm zamanların en yüksek değeri olan 724 milyon dolar seviyesinde.

“CMEye şu anki açık ilginin tüm zamanların en yüksek değeri olan 724 milyon dolar olduğunu belirtmek gerekir ki bu da daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin’e yatırım yaptığının açık bir göstergesidir.”

CME şimdi toplam kripto pazarının açık faiz oranının yaklaşık yüzde 10unu oluşturuyor.

Yaklaşan teşvik paketleri ve devam eden pandemiye ilişkin belirsizliklerin devam etmesi sabit varlıkları inanılmaz derecede arzulanır kıldığından bu eğilimin yakın dönemde ivme kazanmaması için hiçbir neden yoktur.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku