Küresel durum Bitcoin i bu seviyelere çıkarabilir

0 0

Dünyadaki merkez bankalarının ekonomilerini sürdürmek için mücadele ettiği bir sır değil. Hükümetler kötüleşen finansal ve jeopolitik bir durumda yollarını bulmaya devam ettikçe Merkez bankalarının ekonominin bozulmamasını sağlayacak her türlü aracı ve önlemi almaları gerekli hale geldi. 

Şu ana kadar çoğu kişi çalışıyor gibi görünmekle birlikte Almanya’nın Deutsche Bank CEO’su Merkez bankalarının gerçek bir ekonomik krizin patlamasını “engellemek” için geleneksel yöntemlerden kaçtıkları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Christian Sewing Londradaki Sibos bankacılık konferansında konuşurken bu uyarıda bulundu. Sewing Fed ve ECB gibi kuruluşlar önlemleri uygularken bunun için geleneksel yöntemlerin tükendiğini açıkladı. Dahası “tahmin edilmesi çok zor olan ve tüm bunları daha da değişken hale getiren olağanüstü bir makroekonomik durum” ile karşı karşıya kalıyorlar.

Hem Fed hem ECB hatta Çin Halk Bankası bile yeni para politikaları getirdi. Her durumda bir ekonomik krizi hafifletmek veya ölmekte olan bir ekonomiyi teşvik etmek çabasında oldular.

Bitcoin ve sahipleri için bu durum benimsenmenin büyük oranda arttığını gösterbilecek güzel bir haber. Bitcoin siyasi ve / veya ekonomik karışıklık dönemlerinde en güvenli liman varlığı olmaya devam ediyor. Bu belirsiz zamanlarda mali kriz durumunda birinin korunmasını ve güvence altına alınmasını sağlayacak en iyi varlık gibi görünüyor.

Daha da ötesi dünyadaki merkez bankaları tarafından canlandırılan son faaliyetleri izliyoruz. Faaliyetleriyle 2008’de görüldüğü kadar kötü olabilecek bir finansal krizle karşı karşıya kalındığı açıkça görülüyor.

Sewingin uyarısı ayrıca zamanın tükendiğini ve yakında dünya ve hükümet eğilimlerinde bir değişiklik olmazsa dünyanın büyük bir finansal krizle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Bitcoin önümüzdeki aylarda büyük bir artış için ayarlanmış olsa da şu anda dijital varlık zorlu bir seyirle karşı karşıya. Haftanın sonu ile birlikte son aylarda en kötülerinden birinin daha sonuna yaklaşıyoruz. Perşembe günü bir süredir varlık 8 bin doların altına düştü ancak 7 bin 900 doların üzerinde güçlü bir destek buldu. Bazı analistler hala daha fazla düşüş öngörüyor ve 7 bin 500 dolarlık destek seviyesinde bir dip çağrısı yapıyorlar.

Boğalar gelecek hafta için yeni seviyeler belirlemeden önce hafta sonu boyunca 8 bin 500 dolarlık dirençli pozisyonun üstünü kırmaya çalışacaklar. Eğer boğalar önümüzdeki günlerde şanslı bir kırılmayı gerçekleştirebilirlerse Bitcoini yeni bir yılın zirvesine çıkmadan önce Ekim başında 10 bin doların üzerine çıkarabilirler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku