Kullanıcılara ve sanatçılara 8 milyon dolarlık token dağıttı

0 0

Kripto ile çalışan Spotify’ın rakibi Audius 50 milyon AUDIO tokenini platformu kullanan sanatçılara ve dinleyicilere geriye dönük olarak dağıttı.

Dağıtım Audius ana ağında AUDIO tokenın piyasaya sürülmesiyle birlikte geldi ve token’ın ilk bir milyar arzının yüzde 5i “en iyi 10 bin sanatçı ve hayranına” dağıtıldı.

Audius içerik oluşturucuları ve dinleyicileri kendi tokenunu kullanarak ödüllendirmeye çalışıyor ve onlara protokolün gelecekte nasıl gelişeceğine dair oy hakkı veriyor. Proje şeffaflığı artırmak ve müzikal tedarik zincirindeki aracıları azaltmak için blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Ancak yerel token şu anda yalnızca iki kullanıma sahip. AUDIO sahiplerinin özel bir Discord kanalına erişmesine olanak tanır ve şu anda kilitli olan 14 milyon AUDIO ile token stake edilebilir.

Ekip deadmau5 ve RAC içeren bir Twitch akışıyla ana ağ lansmanını kutluyor.

Token dağıtımını belirleyen algoritma oluşturdukları akış sayısına bağlı olarak verilen tokenların yüzde 75i içerik oluşturuculara tahsis edildiğinden sanatçıları dinleyicilerden çok tercih etti. Takipçi sayıları tokenlerin diğer yüzde 10unu tahsis etmek için kullanılırken favorilere eklenen çalma listeleri yeniden yayınlanan şarkıların sayısı ve favorilere eklenen şarkıların sayısı her birinin yüzde 5ini belirlemek için kullanıldı.

Token arzının oldukça büyük bir yüzde 406sı Audius ekibine ve popüler sanatçılar deadmau5 ve RAC dahil danışmanlarına tahsis edildi yüzde 36sı platformun yatırımcıları arasında dağıtım için ve yüzde 178i topluluk tarafından yönetilen bir hazineye tahsis edildi.

Tokenun tedariği kullanıcılara gelecekteki dağıtımlar için her yıl yüzde 7 artacak şekilde ayarlanmıştır.

AUDIO şu anda 0.16 $ dan işlem görürken airdrop yaklaşık 8 milyon $ değerindeydi. Tokenun 24 saatlik hacmi 66 milyon dolar ve bunun yaklaşık yüzde 86sı Binancede el değiştirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku