Bitcoin hash rate’inde dikkat çeken farklılık

0 0

Madencilik veri toplayıcıları Bitcoinin hash rate’indeki düşüşü Sichuandaki sezonun sonuna bağlıyor. Bu da birçok madencinin başka alanlara göç etmesine neden oluyor.

26 Ekimde Bitcoin (BTC) madencilik blogu Hashr8den Thomas Heller madencilik gücünün saniyede yaklaşık 22 eksahipinin (EH / s) Bitcoin ağını terk ettiğini ve önceki gün sezonun sonuna denk geldiğini bildirdi.

Madencilik odaklı Digital Currency Group iştiraki Foundryden Kevin Zhang da 20 EH / s düşüş tahmin etti ve Bitcoinin hashrate için yedi günlük ortalamanın 132.9 EH / s olduğunu ve günlük hash oranının aynı anda 112.9 EH / s olarak etiketlendiğini belirtti.

Blockchain.com Bitcoinin hash oranının 24 Ekimde 151.1 EH / sden ertesi gün 116.3 EH / sye düştüğünü tahmin ediyor.

Sichuan eyaleti madencilik faaliyetleri için dünyanın en büyük merkezlerinden biri konumunda. Madenciler yağmur mevsimi boyunca ucuz hidroelektrikten yararlanmak için oraya akın ediyor ve ardından aynı hızla ayrılıyor.

Cambridge Üniversitesinin Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksinden (BECI) elde edilen en son veriler eyaletin Nisan 2020 itibariyle küresel hash rate’inin yüzde 185ini temsil ettiğini tahmin ediyor – bu yağmur mevsimi öncesindeki oranın iki katıydı.

Heller Sichuanda faaliyet gösteren birçok madencinin denizaşırı ülkelere veya Nisan ayında küresel hash gücünün sırasıyla% 301 ve% 77sini temsil eden Xinjian veya İç Moğolistan eyaletlerine taşındığını tahmin etti.

2018de Çinli madencilerin% 80inin yağmur mevsimi için ülkenin diğer bölgelerinden Siçuana göç ettiği tahmin ediliyordu. Aralık 2019da yayınlanan CoinShares verileri tahmini Sichuan küresel madencilik faaliyetinin% 54ünü temsil ediyor

Heller ayrıca bu haftanın sonunda bir sonraki Bitcoin madenciliği zorluk ayarlamasının% 74 ile% 88 arasında bir düşüş göreceğini tahmin eden verileri paylaştı. Doğruysa olay Mart ayındaki “Kara Perşembe” çöküşünü izleyen% 16ya yakın düşüşün ardından 2020’nin ikinci en büyük negatif ayarlamasını oluşturacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku