Küçük Bitcoin adresleri 4 ayın en düşük seviyesine indi… Bu ne anlama geliyor?

0 0

 Glassnodedan alınan verilere göre 1 BTC tutan Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı 20 Eylülde dört ayın en düşük seviyesine düştü. Ancak bunun en iyi kripto para birimi için düşüş işareti olduğunu öne sürmek için erken.

Küçük Bitcoin adreslerinin sayısının keskin bir şekilde düşmesine ne sebep oldu?

Küçük Bitcoin adreslerindeki gözle görülür düşüş merkezi olmayan finans (DeFi) pazarının patlayıcı genişlemesi ile aynı zamana denk geliyor.

1 Ağustostan bu yana Ethereumdaki DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer 4.091 milyar dolardan 9.77 milyar dolara yükseldi. DeFideki büyük sermaye artışı Wrapped Bitcoin (wBTC) gibi tokenlere olan talebin artmasına neden oldu.

Kullanıcılar kripto para varlıklarından kazanç elde etmek için öncelikle DeFi protokollerini kullanırlar. Bitcoini Ethereuma transfer etmek mümkün olmadığından kullanıcılar BTCyi wBTCye dönüştürüyor ve ardından DeFi platformlarında wBTC kullanıyor.

DeFi platformlarına maruz kalmak ve getiri elde etmek için wBTC kullanmak Bitcoin sahiplerinin iki şeye ulaşmasını sağlar. İlk olarak BTC kullanıcıları BTC satmadan da DeFi protokollerini kullanabilir. İkincisi Bitcoin yatırımcıları BTCnin fiyat hareketlerinden potansiyel artı kaybetmezler.

WBTCye olan talep arttıkça 1 BTC tutan küçük Bitcoin adreslerinin sayısı muhtemelen düştü. DeFinin popülaritesi arttıkça kullanıcılar BTClerini wBTCye dönüştürmüş olabilir.

Temmuz ayında Messaride bir araştırmacı olan Jack Purdy wBTCnin hakimiyetinin kısa ve orta vadede muhtemelen devam edeceğini söyledi ve şunları ekledi:

“Bu nedenlerden dolayı wBTC kısa ve orta vadede hakimiyetini sürdürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte bu varlıklar düzenleyicinin dikkatini çekecek kadar büyüdükten sonra hâlâ hükümetin müdahalesi tehdidi var. “

Ancak küçük adreslerdeki düşüş ve wBTCnin yükselişi Bitcoin için düşüş eğilimine işaret etmiyor.

Sonunda kullanıcılar wBTClerini DeFi protokollerinden çıkarmaya karar verdiklerinde onları tekrar BTCye dönüştürürler. Adresler BTCyi Ethereumun wBTCsine taşıdıysa bu kullanıcıların BTC sattığını göstermez.

Bunun yerine devam eden DeFi döngüsünün sonuna kadar sürebilecek kısa vadeli bir eğilim olabileceğini öne sürüyor.

wBTC 1 milyar dolara yükseliyor

18 Eylülde Skew wBTCnin değerinin 1 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. CoinMarketCapin verilerine göre şu anda dolaşımda olan 76.047 wBTC daha fazla kullanıcının BTCyi Ethereum tabanlı DeFi platformlarına getiri için transfer ettiğini gösteriyor.

WBTC 1 BTCnin tam değerini temsil ettiğinden Bitcoin için uzun vadede düşüş eğilimi göstermez. Aslında pozitif bir ölçü olduğu söylenebilir çünkü kullanıcılar potansiyel BTCyi kaçırma konusunda isteksizdir.

Kullanıcıların wBTC kullanarak getiri elde etmelerine izin veren DeFi platformları karlı olsa da yüksek riskli ve yüksek getiri havuzları vardır. WBTCnin artan piyasa değeri birçok kullanıcının potansiyel bir BTC rallisini kaybetme riskini almak istemediğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku