KuCoin İflas Söylentileri Artıyor! Açıklama Geldi

KuCoin İflas Söylentileri Artıyor! Açıklama Geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektöründe sular durulmuyor. Hack saldırıları, iflas açıklamaları, çöküşler son zamanlarda sıkça yaşanıyor. Şimdilerde ise, Terra (LUNA) ve 3AC çöküşlerinin KuCoin’e pahalıya mal olduğunu ve para çekim işlemlerinin bu yüzden durdurulacağı yönünde dedikodular vardı..  Ancak KuCoin CEO’su, artan iflas söylentilerine karşı KuCoin’in sapasağlam yoluna devam ettiğini açıklayarak, yatırımcılarının panik yapmaması gerektiğini söyledi.

KuCoin CEO’su iddiaları yalanladı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin, kendini birden Twitter’daki kripto topluluğunun tartışmaları ortasında buldu. Bazı Twitter hesapları, KuCoin’in yakında çekim işlemlerini askıya alacağını ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini belirtti. KuCoin CEO’su Johnny Lyu ise söylentiler daha fazla yayılmadan hemen bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Trader @KongBTC ve blockchain araştırmacısı @otteroooo da dahil olmak üzere Twitter’daki bazı kripto hesapları, takipçilerinden tüm fonlarını KuCoin’den çekmelerini isterken, borsanın yakında tüm kullanıcıların para çekimini durdurabileceğini iddia etti. Söylentiler, Terra (LUNA) ve 3AC çöküşlerinin KuCoin’e pahalıya patladığını ve para çekimlerinin bu yüzden durdurulacağı yönündeydi.

Borsanın CEO’su Lyu, attığı bir dizi tweet’te söylentileri reddederek, Mayıs 2022’de şirketin değerlemesini 10 milyar dolara çıkaran yakın zamanlı 150 milyon dolarlık bir fonu açıklayarak şirketin sapasağlam yoluna devam ettiğini vurguladı. Şirketin şu anda birden fazla pozisyon için işe alım yaptığına ve yatırımcılardan devam eden FUD (korku, belirsizlik ve endişe) ortamında kendi kararlarını vermelerini talep ederek şunları ekledi:

Herhangi bir coin çöküşünden” “büyük zarar” etmedik, para çekimini durdurma planımız da yok. KuCoin’de her şey yolunda.

Doğrulanmamış bilgilerle kasıtlı olarak bu haberler yayılıyor

KuCoin’in iflas edeceği söylentilerine karşı Lyu, şirketin 2022’nin ilk altı aylık raporunu, operasyonları hakkında ayrıntılı bilgilerle paylaşacağını doğruladı ve açıklamasına şöyle devam etti:

Doğrulanmamış bilgileri kasıtlı olarak yayan FUD’cular için KuCoin yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. FUD ((korku, belirsizlik ve endişe) yaymayın, BUIDL (fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak sektöre katkı) sağlayın.

Kriptoarena.com olarak da bildirdğimiz gibi, Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, geçtiğimiz günlerde stablecoin Tether’in (USDT), ABD dolarına sabitli kripto varlığı açığa satmak isteyen hedge fonları tarafından “koordineli bir saldırıya” maruz kaldığını açıkladı.

 

Ardoino yaptığı açıklamada, Tether’in regülatörlerle işbirlikleri yapmaya devam ettiğini ve daha şeffaf olma çabalarını artırdığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

KuCoin İflas Söylentileri Artıyor! Açıklama Geldi