Kriz kahininden Bitcoin konusunda U dönüşü

0 0

Görünüşe göre kriz kahini olarak adlandırılan ekonomist Nouriel Roubini dijital varlığın hiçbir değeri olmadığını iddia ederek bir kez daha Bitcoine saldırıyor. Bu kripto topluluğunun dikkatini çeken önceki açıklamasının arkasından geliyor. Bu yılın başlarında yaptığı açıklamada Nouriel Roubini Bitcoinin kısmi bir değer deposu olarak görünebileceğini belirtti.

Daha önceki açıklaması kripto topluluğunu “Dr. Doom ”dediği gibi her türden küçük düşürücü adlar olarak adlandırdığı için yıllar boyunca coin ile gergin bir ilişki yaşadı.

Roubini Bitcoini övdükten sonra U dönüşü yaptı

Dr Doom büyük haber kaynakları aracılığıyla bildirilen önceki açıklamasında kripto topluluğunun Bitcoini bu kadar çok hipnotize etmesinin ana nedenini görmeye başladığını belirtti. Daha da ileri giderek New York Üniversitesi profesörü Bitcoinin arzının arkasındaki bazı karmaşık algoritmalara dayanarak değeri depolayacağını söyledi.

Ekonomist Bitcoin arzının ikiye bölündüğü dört yılda bir gerçekleşen yarılanma olaylarından bahsetti. Roubini yaptığı açıklamada Bitcoin altcoinler ve fiat para arasındaki ilişkiye değindi. Ona göre Bitcoin altcoinlerden daha iyi ikincisinin enflasyon oranları çok düşük hatta fiat paradan daha düşük.

Kripto meraklısı olan Pompliano Roubininin önde gelen dijital varlığın etkisine tanık olduktan sonra zaten başka bir şarkı söylediğini belirtti. Roubininin Bitcoini bir değer deposu olarak görmeye başladığı röportajın ardından birçok kripto kullanıcısı birinci sınıf kripto para biriminde hisse satın almak üzere olduğunu düşünmeye başladı. Yine de şimdi tecrübeli profesörden başka bir hayal kırıklığı ile karşılandılar.

Roubini Bitcoinin değerinin olmadığını söylüyor

Dijital varlıklara ve alım satım yapanlara yönelik son öfke krizlerinde Roubini varlığa aşağılayıcı sözlerle soğuk bir yemek sunmak için Twitterı kullandı. Roubini coinin kurumsal ve perakende yatırımcıların sahip olduğu portföylerde özel bir önemi olmadığını çünkü coinin sıfır değerine sahip olduğunu belirtti.

Ayrıca Roubini coinin manipüle edildiğini ve aşırı oynaklıkla dolu olduğunu belirtti ve “Bitcoin kurumsal ve perakende tüccarlar tarafından portföylerinde yeri olmadığı için alınıp satılmamalıdır. Çok değişken bir değer deposuna sahip ve bir para birimi olmadığı için dolayısıyla hiçbir hesap birimine sahip değil” dedi.

Ayrıca Bitcoinin traderlara ve yatırımcılara gelir sağlamadığını bu yüzden dijital varlığın bir değer deposu olmadığını düşündüğünü belirtti. Roubini Bitcoin traderlarının bir kumarhanede aldatılmış gibi hissedeceklerini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku