Kritik toplantı 30 Haziran’da…

0 0

ABD Senatörleri 30 Haziranda yapılması planlanan sanal toplantıda doların dijital versiyonlarını tartışacaklar.

The Block tarafından bildirildiği üzere ABD Bankacılık Konut ve Kent İşleri Senato Komitesi 30 Haziran Salı günü “ödemelerin ve paranın dijitalleştirilmesi” konusunu görüşecek.

Toplantıya katılacak isimler arasında; Token tabanlı dijital dolar oluşturulmasını destekleyen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonunun (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi Profesörü Nakita Cuttino ve Paxos CEOsu ve kurucu ortağı Charles Cascarilla da bulunacak.

Bilindiği gibi Paxos 2018de ABD doları olarak sabitlenen PAX istikrarlı kripto para birimini başlattı.

Toplantının konusu hakkında bir açıklama yapılmadı ancak Giancarlo ve Cascarillanın katılımı ödemelerin dijitalleştirilmesinin tartışılacağı senaryoyu ortaya koyuyor.

Toplantıya katılmak için başka bir isim olan Profesör Cuttinoya göre Duke Üniversitesinin çevrimiçi profil bilgisinde; profesörün araştırması finansal teknolojilere odaklanmaktadır. Bu dijitalleşmenin toplantının konusu olacağı iddialarını güçlendiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku