Kritik sosyal hacim eğilimi, ETH nin birikimde olabileceğini gösteriyor

0 0

Genel olarak piyasadaki düşüşten dolayı ETH fiyatı da son haftalarda geriledi. Aynı zamanda fırsatlar kesildikçe blok zincirindeki faaliyet yavaşladı ve birçoğu son derece sürdürülemez hale geldikleri bir noktaya ulaştı.

Bununla birlikte temel ve teknik eğilimler yakında yükseleceğini işaret ediyor.

ETH sosyal hacmi fiyat geriledikçe düşüyor

ETHnin fiyat hareketindeki yavaşlama ve kripto para biriminin kullanımı nedeniyle Ethereum ile ilgili sosyal medya yayınlarının hacmi düştü.

Blockchain analytics firması Sentiment 3 Ekim itibariyle Ethereumun sosyal hacminin altı ayın en düşük seviyesine yaklaştığını bildirdi. Bu mantıksal olarak bazılarının ETHnin daha düşük hareket etmek için hazır olduğu anlamını taşıdığını inanmasına neden olsa da Santiment ETHnin önemli bir birikim aşamasına girmek üzere olduğunu gösterebileceğini belirtti.

Bu birikim aşamasının ETH ile ilgili son derece düşük sosyal aktivite yatırımcılar arasında kapitülasyon ve girişlerin geri dönüşünde yakın bir geri dönüş önerebileceğinden daha yüksek bir hareketten önce gelmesi mümkün görünüyor.

“Ethereumun sosyal hacmi ticaret volatilitesi için başka bir yer ararken sosyal medya platformlarında 6 ayın en düşük seviyelerine yaklaşıyor. Bununla birlikte ETH gibi varlıklar genellikle kalabalık ilgisiz olduğunda en büyük satın alma fırsatlarını görür.”

Temel ve teknik eğilimler fiyat artışını destekliyor

Teknik ve temel eğilimlerin birleşimi yakın gelecekte fiyat artışının yaşanacağını gösteriyor.

Bir analist aşağıdaki grafiğe atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Şahsen piyasadaki bu kadar belirsizlikle 300 Dolarlık bir bölgenin yeniden testini görmemiz mümkün. Dürüst olmak gerekirse HTF yapısı harika görünüyor çok fazla EMA desteği var. 2018/2019da 55 EMA sürekli olarak dirençliydi fiyat şimdi çok daha yüksek.”

Binancede düzenli olarak son derece karlı işlemler yapan Logan Han adlı bir yatırımcı yukarıdaki grafiğe benzer gözlemler yaptı. Ayrıca Ethereumun son düzeltmede 300 Dolarlık düşük ve 200 Dolarlık yüksek tutmanın boğalar için çok önemli olduğunu belirtti.

Han Ethereumun yakın vadede düşen bir kama oluşumu oluşturduğunu da sözlerine ekledi. Bu tür modeller genellikle yukarı doğru kırılmalardan önce geliyor.
Ethereum temel ve teknik olarak olumlu bir uzun vadeli konumda görünüyor. Bitcoin fiyatında daha düşük bir hareketin de ETH düzeltmesine de yol açabilmesi olasıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku