BTC, son 24 saatte % 0.9 artış gösterdi

0 0

Bitcoin son 24 saat içinde % 0.9 artarak 10.565 Dolar ile 10.663 Dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

Bu Bitcoin Fear and Greed Endeksinin 3 Eylülde 50nin altına düşmesinden bu yana kırmızı renkte 30 gün geçirdiği için geliyor. 40dan 42ye yükselen endeks şu anda Fear bölgesinde yer alıyor. Sonunda 30 Eylülde 49dan düştüğünden beri ilk olumlu hareketini yaptı.

Endeks Bitcoin yatırım duyarlılığına genel bir bakış sağlamak için çeşitli kaynaklardan gelen verileri ölçüyor. Bitcoinin 3 Eylülde birdenbire % 10luk bir düşüş kaydetmesinden bu sürece dek 50nin altında kaldı. 21 Eylülde 52ye ulaşarak kısa bir süre yeşil bölgede bulundu.

Fear and Greed Endeksi piyasanın hala temkinli olduğunu gösteriyor

Kripto endeksi yatırımcıların Bitcoin satın almak isteyip istemediğine dair bir veri elde etmek için volatilite sosyal medya Google trendleri pazar hakimiyeti ve pazar hacmi de dahil olmak üzere çeşitli değişkenleri ölçüyor. Eylül ayının başından önce aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi endeksin Greed bölgesi ya da Bitcoin satın alma arzusu olarak gösterdiği alan 85e kadar yeşil devam etti. 

                                                                            Kripto Fear and Greed Index

Yatırımcılar düşüşten bu zamana kadar Düşüşten daha ihtiyatlı davrandı ve görünüm sadece 21 Eylülde kısa bir süre için Greed bölgesinde istikrarlı bir duruma geldi.

Aşağıdaki grafik Bitcoinin son 24 saat içindeki hareketini gösteriyor.

Bitcoinin temelleri sağlam 

Microstrategyden Michael Saylor kısa bir süre önce şirketin nakit rezervlerinin 425 milyon Dolarını Bitcoine yatırdığını söyledi ve genişlemeci olmayan arzını “altından daha zor bir varlık ” yapan bir unsur olarak nitelendirdi.

Benzer şekilde on-chain analisti Willy Woo kısa bir süre önce Bitcoinin geleneksel pazarlardan ayrılması öngörüsünde bulundu.

Aşağıdaki grafik 3 Eylülden bu yana göreceli istikrarına rağmen Bitcoin Ağustos ayında üç ayın en yüksek seviyesi olan 12.400 Dolar seviyesinden % 14 düştüğünü gösteriyor.

Beıncrypto Morgan Creek dijital ortağı Anthony Pompliano gibi bazılarının uzun vadeli bir yükseliş eğiliminin kanıtı olduğunu iddia ettiği ve BTCnin 63 gün süresince 10.000 Doların üzerinde kapandığını bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku