Kritik soru: Bitcoin aşıdan nasıl etkilenecek?

0 1

Önde gelen birçok analiste göre Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ilerlemeli. Ancak bazı makro faktörler onun rüya gibi boğa koşusunu durdurabilir.

Bu yıl BTC / USD kuru yıllık 12 bin dolar üzerine çıktı. Paritenin yükseliş trendi COVID salgını hiçbir düşüş belirtisi göstermediğinden güvenli liman varlıkları için ilginin ve güvenin artmasına neden oldu. Analistler salgında ABD ekonomisine yardımcı olmak için trilyonlarca dolarlık teşvik yardımına ihtiyaç duyulduğuna işaret ediyor. Bunu daha yüksek enflasyonu geride bırakacağından korkuyorlar.

PİYASALAR BU HABERLE ÇALKALANDI… TIKLAYIN

Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı Anthony Pompliano “Federal Rezervin enflasyonu kontrol etme girişimleri büyük olasılıkla bir felaketle sonuçlanacak ve bu BTCnin yararına olacak” dedi ve ekledi: “Katılıyoruz. FED enflasyon üzerindeki kontrolünü kaybettiğinde geri dönüş yok. “

Bunun da ötesinde ABD merkez bankası sıfıra yakın faiz oranlarında para basıyor. Bunun gibi gevşek bir para politikası Bitcoine yatırım yapmayı daha da çekici hale getiriyor. Bunun bir nedeni ABD Hazineleri tarafından sunulan fırsat maliyetlerinin azalmasıdır. Getiriler düştükçe güvenli liman varlıkları yükselir.

20 bin dolarlık fiyat hedefi için Bitcoini destekleyen çok sayıda faktör varken önümüzdeki dönemde kripto para biriminin yönünü değiştirebilecek iki önemli olay da var.

Aşı ve Bitcoin

Bitcoin fiyat artışının 20 bin dolara ulaşmadan önce durmasının ana nedenlerinden biri COVID-19 aşısı.

Salgınla mücadele etmenin başarılı bir yolu Fed’in ve ABD Kongresinin iyimser kalma ihtiyacını azaltacaktır. Piyasalar her zamanki gibi yeniden açılacak ve bu da işsizliğe son verme anlamına gelecek. Dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinin birçoğu aşı konusunda birbirleriyle yarışırken Putin korona virüsüne karşı geliştirilen aşının üretimine yakında başlanacağını duyurdu.

BMO Wealth Managementın baş yatırım stratejisti Yung Yu-Ma geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan bir başka güvenli liman varlığı olan altın bağlamında değerli metalin başarılı bir aşı lansmanında düşebileceğini söyledi.

“Hızlandırılmış bir aşı zaman çizelgesi meyvesini verirse küresel ekonomi üzerindeki kara bulut kaybolmaya başlayacak ve altının güvenli liman kalitesine olan talep muhtemelen zayıflayacaktır” dedi.

Altın ile rekor bir pozitif korelasyon oluşturan Bitcoin benzer aşağı yönlü riskler altına girecektir. Fed faiz oranlarını artırdıkça insanların kripto para birimini tutma ihtiyacı azalacaktır.

ABD Başkanlık Seçimleri

Bu arada Bitcoin kasım ayındaki ABD başkanlık seçimleri öncesinde ihtiyatlı durmayı umuyor.

Demokrat aday Joe Biden Donald Trump’ın para politikalarının çoğunu değiştireceğine söz verdi. Gözlemciler bunun piyasalardaki stresi azaltacağına ve bunun da güvenli liman varlıklarına olan talebi azaltacağına inanıyor.

Shelton Capitalin portföy yöneticisi Guy Benstead “Bidenin yaptığı bir konuşma uluslararası ticaret konusunda yönetim cephesinde uzlaştırıcı bir eylem olabilir” dedi.

Önümüzdeki aylar Bitcoin için bir stres testi görevi görecek. Kripto para biriminin tutkulu destekçileri fiyatının 2021 yılına kadar 20 bin doların üzerine çıktığını görse de ABD ekonomisindeki yenilenmiş bir güven hala boğaların görmezden gelemeyeceği bir risk.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku