Bitcoin bu tarihte zirve yapabilir

0 3

Şu anda alışılmadık bir Bitcoin rallisine tanıklık ediyoruz. Ethereumdan farklı olarak Bitcoin 2019daki yüksek seviyelerini geçmedi. Adil olmak gerekirse bu seviyelere bile yaklaşmadı. Bununla birlikte topluluktaki çoğu kişi yalnızca yıllık yüksek seviyelerinden düşmediği için Bitcoin konusunda iyimser ve umutlu. En büyük kripto para birimi şu an 11 bin 700 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in şu anki boğa döngüsü önceki çabalarından farklı olabilir.

Woo Bull grafiklerinin yaratıcısı ve hevesli Bitcoin destekçisi Willy Woo geçtiğimiz günlerde Bitcoinin 4 yıllık yükseliş / düşüş döngüsünün genellikle her 4 yılda bir halving olayı sonucu oluşturulan “satış baskısı düşüşü” tarafından tetiklendiğini açıkladı.

Bitcoin halving olayının neredeyse titreşime yol açan bir “etki” yarattığını ve ardından piyasanın düzgün şekilde hizalanmış dominolar gibi düşmeye başladığını savundu.

Bununla birlikte Woo bu “tepkinin” etkisinin döngüden döngüye değiştiğini bu nedenle önceki döngülerin performansının gelecekteki piyasaar için bir örnek olarak alınamayacağını vurguladı ve şunları söyledi: “Her bir halving döngüsünden kaynaklanan satış baskısı düşüşü azaldıkça etki daha az güce sahip olur. Sonunda halving’in ölçeği önemsiz hale geliyor Bitcoinin 4 yıllık döngüsü geleneksel piyasaların rezonansına (~ 10 yıl) geçmeye başlayacak.”

BTC ROI döngüleri zamanla değişir mi?

Birkaç ay önce AMBCrypto tarafından yapılan bir analize bakalım.

Bir dizi varsayıma dayanan hesaplamalara göre zaman içindeki boğa döngüsü daha uzun sürerken yatırım getirisinin istikrarlı bir şekilde düştüğü bulundu.

Ekteki tablodan Woonun daha önce tweette bahsettiği gibi patlama-çöküş döngüsünün zamanla daha da gerilediğini ve ROIlerin döngüden döngüye düştüğünü gözlemleyebiliriz.

İşte zirve tarihi

Şimdi 11 Mayıstaki Bitcoinin halving’inin ardından devam eden 4. döngünün 1758.9 gün boyunca gerçekleştirileceği ve Bitcoinin sonunda 22 Ağustos 2022de 118 bin dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi hesaplamalar bir dizi varsayıma dayanarak yapılmıştır. Bu nedenle yukarıda belirtilen tahminler kesinlik ifade etmezler.

Bitcoin döngüsü Black Swan olaylarına tepki veriyor mu?

Bitcoinin 13 Mart 2020deki çöküşünden sonra? Kesinlikle…

Bitcoinin döngüsel modeli belirli bir olgunluk seviyesine ulaşmış olsa da Bitcoinin Mart ayındaki çöküş sırasında hisse senetlerini güçlü bir şekilde yansıtması kripto varlığın henüz orada olmadığının apaçık bir göstergesidir.

Mart 2020deki çöküş Bitcoinin karşı karşıya kaldığı ilk gerçek ve somut sıkıntıydı ve kusurlarını geleneksel piyasayla tamamen ilgisiz olmadığını vurgulayan bir olaydı. Ve elbette özellikle de toplam piyasa değerinin 200 milyar doların biraz üzerinde olduğu gerçeği göz önüne alındığında bu olamaz.

Bu nedenle davranışsal olgunluğa rağmen Bitcoin muhtemelen geleneksel varlık sınıfındaki hareketlere karşı hala savunmasız ve bu şu anda inkar edilemez bir gerçek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku