Bloomberg Analistinden Kritik Ethereum Açıklaması: ETH İçin Sırada Ne var?

1.282

Ethereum, uzun vadeli yatırımcıları kar elde ederken piyasa genelindeki geri çekilmenin ortasında dün 4 bin doların altına düştü. Diğer taraftan çılgınca yükseliş faktörlerinin bir araya gelmesi, boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu gösteriyor.

Ethereum 5 bin dolar için hazırlandı

Bloomberg Intelligence’da kıdemli bir emtia analisti olan Mike McGlone, Ethereum’un finans ve paranın dijitalleşmesinin tam ortasında olduğu düşünüyor. Bu özelliği ile Ethereum’un daha fazla fiyat artışı için güçlü bir temel oluşturduğu görüşünü taşıyor.

Hem merkezi olmayan finansın (DeFi) hem de NFT’lerin artan popülaritesi, Ethereum (ETH)’un pazar hakimiyetini yeniden teyit etmesine yardımcı oluyor. Ethereum, bankalar gibi merkezi kurumlara olan ihtiyacı ortadan kaldıran akıllı sözleşmeleri kullanmak için kripto evreninde tartışmasız en popüler Blockchain olarak görülüyor. Bunlara ek olarak, Ethereum, talep oldukça hızlı bir şekilde artarken arz daralması yaşayan bir emtia olarak beliriyor.

Analiste göre Etherum yeni bir ralli için hazır

Ağustos ayında Blockchain’in Londra hard fork’undan bu yana ETH token arzının azaldığını belirtmek gerekiyor. Özellikle, Ethereum İyileştirme Önerisi olan 1559, daha önce madencilere işlemleri doğrulamak için ödül olarak ödenen yanan ETH’yi tanıttı. Sonuç olarak, oluşturulan her yeni blokla birlikte, bir miktar ETH sonsuza kadar dolaşımdan kaldırılıyor. Söz konusu EIP-1559, esasen enflasyon oranını frenliyor ve Ethereum fiyatını ise artırıyor.

Kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere, McGlone ayrıca Ethereum’un iyi “dinlenmiş ve düzeltilmiş” olduğuna ve dijitalleşme dalgasını sürdürdüğüne inanıyor. Sadece bir hafta önce, dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.366 doların üzerine çıktı. Ancak ETH o zamandan beri geri çekiliyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre altcoin Ethereum son 24 saatte yüzde 4,56 oranında artarak yazımızın yayımlandığı tarih itibariyle 4.182,04 dolardan işlem görüyor. Bloomberg stratejisti tarafından işaret edilen göstergelerin kombinasyonu, Ethereum’un geleceği için bir yükseliş tablosu çiziyor. Varlık şu anda ayı bölgesinde serbest kalsa da, ETH’nin bir sonraki rallisine başlaması an meselesi olarak görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku