Kripto varlıkları değerli metallerle güçlü korelasyon içerisinde!

0 0

Dünya pandemi sebebiyle ekonomik olarak her zamankinden daha güç bir durumla karşı karşıya kaldı. Durumun iyileşmesi adına düzgün bir şeyler yapılırsa on yıl veya daha da uzun bir süreç bizleri bekleyebilir.

Yatırımcılar en kötüsünden korktukları için önce geçen mart ayında kara perşembe piyasa çöküşü sırasında mümkün olan hemen hemen her varlıktan para kazanma yolunu tercih ettiler.

BİTCOİN İÇİN 50 BİN DOLAR TAHMİNİ… TIKLAYIN

Bu süreçten beri yatırımcılar yeniden risk almaya devam ediyor. Borsa güçlü bir toparlanma yaparken borsanın Bitcoin Altcoin altın ve gümüş gibi sert maddeleri değer kazandı.

Ekonomik bir düşüş sırasında enflasyona karşı güvenli bir liman ve çit olarak altın ve gümüş uzun süredir kullanılıyor. Çok az varlığın arz ve talep dengesini çok daha hassas hale getiren sınırlı tedariki var.

Yüzyıllardır istikrarlı bir şekilde diğerlerine oranla daha fazla güveni kazanmış olan altın ve gümüş ticaret aracı para birimi mücevher ve türevleri olarak kullanılıyor.

Aynı güven başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimleri için de duyulabilir. Bununla birlikte ortalama bir kişi bu yeni varlık sınıfına güvenebilmek için sistemin çalışma şeklini anlamaya ve öğrenmeye dahi sıcak bakmıyor.

Ancak bu varlıkların tümü nitelikleri paylaştığı için fiyat grafiklerinin benzer bir şekilde oynatılmasına neden olabilir.

Bitcoin Dijital Altın ise Altcoinler Dijital Gümüş Olabilir mi?

Bitcoinin uzun zamandır mükemmel bir dijital muadili olduğu düşünülüyorsa aslında altcoinler de gümüşün dijital versiyonu olabilir mi?

İki fiyat çizelgesine göre gümüş ve altcoinler inanılmaz bir benzerlik gösteriyor.

En büyük fark gümüşün iniş ve çıkışlarının on yıl boyunca oynaması altcoin fiyat hareketi ise sadece üç yıllık süreyi temsil ediyor. Burada ilginç olan 7/24 kripto pazarının altcoin döngüsünü hızlandırması ve gümüşün yavaş ve istikrarlı bir şekilde ilerlemesidir.

Altın son zamanlarda 7 yılın en yüksek seviyesindeyken gümüşün yakın zamanda kırıldığını ve en yüksek seviyelerini geri kazanmaya başladı.

Bitcoin şimdi bir dirençle mücadele veriyor. Yükseliş Bitcoinden Altcoine doğru bir akış sağlayacak mı? Ve tıpkı altın karının gümüşe dönüştüğü gibi dalgalanmaya sebep olacak mı?

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku