Kripto uzmanları Bitcoin deki fiyat beklentilerini açıkladı

0 0

Bitcoin sistemindeki 3. ödülün yarısını gördükten sonra çok dar bir alanda işlem görmeye devam ediyor. Halving’ nedeniyle azalan arz nedeniyle ödüller 125ten 625e düştü birçok uzman ve yatırımcı ilk 2 yarıya geçtikten sonra olduğu gibi en büyük kripto para biriminde yeni bir fiyat artışı bekliyordu.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ödül bölünmesinden sonra BTCde yüzde 11lik bir artış oldu ancak analistler negatif olan günlerin olumlu olanlardan daha fazla olduğunu ve teknik momentumun aşağı doğru gittiğini söylüyor. Öte yandan Bitcoin ocak ayında halving’e kadar yüzde 40 artış gördü.

Perşembe günü 9 bin 783 dolar olan BTC ödül bölümünden iki kez 10 bin dolar geçti ancak daha sonra bu bölgedeki büyük direnç en büyük kripto para biriminin çekilmesine yol açtı.

“Bitcoinin ağ verisi düşüşe işaret ediyor”

Reuterse konuşan NEM Ventures yöneticisi Nicholas Pelecanos “Bitcoin ayılar ve boğalar arasında bisiklet sürüyor. Bir yandan ağ verileri ve teknikleriyle diğer yandan güçlü temeller ve ABD hisse senetleri ile bir korelasyon vardır. Pelecanos ayrıca Bitcoinin ağ verilerinin boğa sinyali yerine ayı sinyalleri verdiğini ve kısa vadeli satış yanıtı yani bir azalma beklediğini söyledi.

Kısa vadenin ötesine bakıldığında yatırımcılar fiyatta ciddi bir artış bekliyor. Kasım 2012nin ilk ödülü inanılmaz bir ralliye yol açtı ve fiyat 12 ayda 10 dolardan 1160 dolara sıçradı. Temmuz 2016daki ikinci ödül bölümünde Bitcoin yüzde 300den fazla artarak 650 dolardan 2 bin 800 dolara yükseldi.

Stack Fundsdaki araştırma departmanının müdürü olan Lennard Neo “Yatırımcılar Halvin’in kazançlarını elde etmek için 6 ila 12 ay beklemek zorunda kalabilir. Gerçekten de yarı arz ile genel arz ve talebe dayalı olarak yenilenmiş bir piyasa dengesi oluşturulması arasında önemli bir zaman çerçevesi vardır” şeklinde konuştu…

Madencilerin blok ödülleri yüzde 50 azaldığı için Bitcoin arzı da etkilendi ve madencilerin maliyetlerinin ve gelirlerinin eşit olduğu noktayı bulma zamanı. Lennard Neo yarıya indirmenin bu noktada fiyatı etkilemeye başlayacağını düşündüğünü söyledi.

Yatırımcılar Bitcoin fiyatını artırmak için daha yüksek kurumsal talep üzerine bankacılık yapıyor. Şu anda fonlar koronavirüs salgınının kalbinde sağlam kalmayı başaran en büyük kripto para birimine akıyor.

Kurumsal alımlarda önemli artış

CoinShares Başkanı Danny Masters “Ürünlerimiz ve varlık yönetimi için gelen kurumsal para girdisine baktığımızda alımlarda ciddi bir artış görüyoruz” dedi.

Grayscalede 4 milyar dolarlık kripto varlıklarını yöneten bir yönetici olan Michael Sonnenshein firmasının yatırım fonunun ilk çeyreğin sonunda 2 milyar dolardan 35 milyar dolara yükseldiğini söyledi. “Salgın politik gerilimler ve ciddi para basımı ile ilgili bir belirsizlik ortamında Sonnenshein dijital para birimine ciddi yatırımlar olduğunu söyledi” dedi.

500 milyon dolarlık bir kripto para birimi ve blockchain fonu olan Digital Finance Group başkanı James Wo Bitcoini dijital altına benzetiyor ve BTCnin bozulmadığını vurgulayarak “Bitcoinin büyümesi için büyük bir potansiyel var. Altının değeri 8 trilyon dolar ancak BTCde bu rakam 200 milyar dolardan az. Ana akım benimsenmesi için sadece zamana ihtiyaç vardır. “İnsanlar buna inanmak ve tam olarak anlamak için zamana ihtiyaç duyarlar.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku