Kripto sanat eseri, Christie nin müzayede evinde, 130 bin dolara satıldı

0 2

Christienin müzayede evinde bilinmeyen bir alıcı Satoshi Nakamotoyu temsil eden NFTden oluşan “Block 21” eserini 7 Ekimde Christiede Savaş Sonrası ve Çağdaş Gün Müzayedesi kapsamında 131.250 Dolara satın aldı. İhale 22.000 Dolardan başladı.

Robert Alice projesi ile Ben Gentilli tarafından yaratılan sanat eseri bir serideki 40 kreasyondan biri olup Satoshinin orijinal Bitcoin kodunun tam olarak 322.048 hanesini tutuyor.

“Bir Aklın Portreleri” başlıklı seri kripto para biriminin 12.3 milyon basamaklı orijinal kodunun 50 metreden daha uzun olan 40 farklı dairesel panellere ayrı ayrı kazınarak boyandı.

                                                                           
Robert Alice web sitesinde Bu çalışma Satoshinin vizyonunun sembolik bir ifadesidir her şeyin doğuşunda yatan koddan oluşturulmuştur. Bir aklın portreleri Satoshi Nakamotonun çok yönlü kimliklerini araştırıyor ve yeni merkezi olmayan bir çağda hem kimliğin hem de portrenin doğasını yansıtıyor bilgisi yer aldı.

Bu zamana kadar açık artırmada satılan en pahalı dijital sanat eseri ise Eylül ayında 101.593 Dolara satılan Bitcoinin dalgalı fiyatına dayanan Matt Kane’nin NFT “Doğru Yer ve Doğru Zaman” oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku