Makro türbülansa rağmen, BTC fiyatının istikrarlı olmasının nedeni

0 0

Bitcoin bu yılın başından bu zamana kadar büyük bir türbülansla karşı karşıya kaldı. Yılın ilk yarısı boğaların lehine iken yılın geri kalanı konsolidasyonda geçti.

BTC fiyatı 10.200 Dolar ile 11.200 Dolar arasında sıkıştığı için henüz kısa vadeli bir momentum oluşturmadı.

Bir analist düşüş haberlerindeki gelişmelerin BTCyi neden etkilemediğini açıklayan ilginç bir gözlemde bulundu.

BTC 11.000 Doların altında olduğu için sabit

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 10.630 Dolarlık mevcut fiyatıyla marjinal olarak işlem görüyor. Bu haftanın başında işlem gördüğü yerden marjinal bir düşüşe işaret ediyor.

BTC genellikle son birkaç hafta boyunca 10.000 Dolar aralığında işlem gördü.

Bir sonraki varlık eğilimlerinin bu iki seviyenin orta vadeli aralık sınırları olarak belirlendiği için 10.200 Dolar veya 11.200 Doların ilk önce kırılıp kırılmadığına bağlı olması muhtemel görünüyor.

Yeni yatırımcılar BTC balinalarından satış baskısını absorbe etti

On-chain analisti Willy Woo son haftalarda sabit kalan BTCnin bu durumunun pazara giren yeni yatırımcıların muazzam satın alma baskısından kaynaklandığını düşünüyor.

“Yeni hodlersın temel satın alma baskısı şu anda yadsınamaz. Ancak kısa vadeli yatırımcılar için türev ve spot borsalardaki satış duvarı balinaların fiyat baskısı modunda olduğunu gösteriyor. Bu rastgele bir etki yaratabilir ama uzun vadede oyunu kazanacak.

Bu durumda Bitcoinin orta vadeli görünümü oldukça parlak olup fiyatının yükselmesi çok yakındır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku