KRİPTO PİYASINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR.BİTCOİN EN BÜYÜK SEVİYESİNE NASIL YÜKSELİR?

0 0

25 Hazirandan bu yana üç gün boyunca kripto-para piyasası 250 milyar dolarlık bölgede nispeten istikrarlı seyretti ve hem yukarı hem de aşağı yönde herhangi bir hareket başlatmaya çalıştı. Bitcoin hacmi 32 milyar dolar seviyesinde kaldı ve bu nedenle piyasa kısa vadede mevcut değerlemesini sürdüremedi.

Mayıs ve Haziran aylarında önceki düzeltici rallilerin gösterdiği gibi hem küçük hem de büyük kripto para birimleri için yukarı yönlü bir artış güçlü hacim ve momentum gerektirmektedir.Kripto-para birimi piyasası 250 milyar dolarlık bölgede nispeten istikrarlı seyrederken düşük hacmi önümüzdeki günlerde büyük kripto paranın artma ihtimalini azaltmıştır.

25 Haziranda Ethereum blockchain protokolünün yerel kripto para birimi olan Etherin günlük işlem hacmi 3 milyar doları aştı.28 Haziran itibarıyla Etherin günlük hacmi 1.3 milyar doların altında kalıyor değeri ABD doları değerine karşı korunan bir kripto para birimi Tetherdan (USDT) yaklaşık bir milyar dolar daha düşük.Üç gün içinde ikinci en değerli kripto para biriminin hacmi yüzde 56nın üzerinde bir artışla 3 milyon dolardan 1.3 milyar dolara düştü.Bu arada Tetherın hacmi yükseldi ve kripto para birimi sektöründeki yüksek volatilite ve belirsizliği simgeliyordu.

Şu anda kripto para piyasası iyimser momentum göstergeleri ile talep ve faiz oranlarında bir artış yaşasa bile piyasada bir düzeltici ralli başlatmak için yeterli hacme sahip değild.Piyasada küçük bir marjın kısa vadede düşmesi yukarı yönde hafif bir hareket kaydetmesi daha olası.Bu oranda bitcoin fiyatı kısa vadede 5.800 $ a kadar düşebilir özellikle de günlük BTC hacmi 24 ila 48 saat içinde büyük bir marjla artmazsa.Bitcoin 25 Hazirandan bu yana düşük fiyat ve hacim eylemi yaşıyor ve fiyatı yılın en düşük seviyesini görebilir.

Bazı önde gelen analistler ve yatırımcılar bu hafta Bitcoin Ethereum ve önemli kripto para birimleri hem fiyat hem de hacimdeki önemli bir artışı arttırmak için yeni para ve sermaye şeklinin kripto para piyasasına girmesi gerektiğini kaydetti.Bu ayın başlarında borsada işlem gören ürünlerin global başkanı olan Bitwise Portföy Yönetimi Müdürü John Hyland ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) bir bitcoinİN borsada işlem gören fonlarını (ETF) yakında onaylayabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku