HACK SALDIRILARININ ARKASINDAKİ NEDENLER

0 0

Güney Korenin UPbit Coinone ve Korbit ile birlikte en büyük kripto para birimi değişimi Bithumb12 ay içinde üçüncü kez hacklendi.

Hackerlar Herhangi Bir Kripto Borsasını Hackleyebilirler

20 Haziranda Bithumb Haziran ayı başlarında CoinRailin yaşadığı 40 milyon dolarlık güvenlik ihlali sonrasında 30 milyon dolarlık bir hack saldırısı yaşadı.Sıcak cüzdanında saklanan Bithumb’un fonlarının yalnızca küçük bir kısmı çalındı ​​ve Bithumb ekibinin sıcak cüzdanından soğuk veya çevrimdışı cüzdanlara para taşımada verdiği hızlı tepki şirketin daha büyük bir hırsızlığı önlemesine neden oldu.

Yerel yatırımcılar Bithumbun 16 Hazirandan bu yana hack saldırılarının farkında olduğunu ve güvenlik ekibinin ve geliştiricilerin ihlalin cüzdanını etkilemesini engellemeye çalıştıklarını iddia ettiler.Son dört gün boyunca birkaç korsanlık girişimi yapıldı ve saldırılarla başa çıkamaya başladıktan sonra Bithumb sıcak cüzdanında paraları son çare olarak soğuk cüzdanına taşıdı.

Güney Korede yaygın bir medya kuruluşu olan Chosuna göre Bilgisayar korsanları yeterli kaynak ayırmaları durumunda yerel kripto para birimi takaslarına kolaylıkla girebilirler.Sektör uzmanları 2018 yılı boyunca yerel yatırımcıları saldırıları kesmek ve para kaybetmek için mağdur edilmemeleri için dijital varlıkların ticaretini yapmak için en iyi kripto-para değişimi işlemlerine güvenmeye teşvik ettiler.

Ancak son Bithumb ihlali ışığında yatırımcılar yerel kripto para değişimi ve pazar güvenini kaybettiler.Bunun sebeplerinden biride Bithump saldırısının Conrail saldırısından hemen sonra gelmesi.

Güney Koredeki çoğu uzman tüm yerel kripto-para değişimi işlemlerinin güvenlik ihlallerine karşı kırılgan ve savunmasız olduğuna inanmakla birlikte beş yıldan fazla bir süredir temiz bir kayıt ve ihlal belirtisi olmayan birkaç kripto-para birimi ticaret platformu var.

Coinbase (ABD) Binance (Malta) İkizler (ABD) UPBit (Güney Kore) Korbit (Güney Kore) Huobi (Hong Kong Kraken (ABD) Bittrex (ABD) ve BitMEX (Seyşeller Cumhuriyeti) gibi Dünyanın önde gelen dijital varlık alım satım platformlarının hiçbiri saldırıya uğramadı.

Daha önce Binance CEOsu Changpeng Zhao ve Coinbase CEOsu Brian Armstrong güvenlik odaklarına ve kullanıcı fonlarını güvende tutma konusundaki önceliklerine vurgu yaptı. Önde gelen bir girişim sermayesi olan ve Coinbase’in erken yatırımcılarından biri olan Fred Wilson Coinbase’in güvenlik ve güven dünyasında bir sınıf olduğunu söyledi.

Bithumb Japonyanın Coinchecki gibi güçlü bir yönetici oluşturmak için yetenekli ve deneyimli güvenlik ve finans uzmanları bulmak için çaba sarf etti ve bunun sonucu 12 aylık bir süre içinde üç korsan saldırı oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku