Kripto Parayla Hacca Gidilir mi? Nihat Hatipoğlu Yanıtladı!

0 73

Kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) özellikle de salgın döneminde rağbet arttı. Kripto paraların altın ve dolardan daha fazla kazandığına inananlar yatırımlarını Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralardan yana kullanmakta. Kripto para alım satımı yapanlar da Bitcoin’den kazanılan para helal mi haram mı? Bitcoin’den kazanılan parayla hacca gidilir mi? sorularını sormakta.

Sosyal medya fenomeni Selçuk Büyük, ATV’de yayınlanan ‘Nihat Hatipoğlu ile İftar’ programında ‘Kripto parayla hacca gidilir mi?’ sorusunu yöneltti.

Büyük’e, “Uzak durmanızdan yanayım ama haramdır da demiyorum” şeklinde yanıt veren Hatipoğlu, şunları söyledi:

“Kripto para konusunda doğrusu çok gönülden caizdir diyemiyorum. Borsada bir değer var, görüyorsunuz ele dokunur, fabrika var. Borsada bir sakınca yok, ama kripto para, bitcoin benzeri şeyler konusunda gönülden bir şey diyemiyorum. Haram konusunda da bir şey diyemiyorum. En azından uzak durulması konusunda kanaatim var. Çünkü olmayan bir para var ortalıkta, mal var ortada , her şey internet üzerinden oynamaya devam ediyor. Uzak durmanızdan yanayım ama haramdır da demiyorum.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku