Dünyanın En Zengin Üçüncü Sigorta Şirketinden Bitcoin (BTC) Müjdesi!

0 53

Çok uluslu bir sigorta şirketi olan AXA, İsviçre’deki müşterileri için Bitcoin (BTC) ödeme seçeneği sunmaya hazır. Bu girişim, AXA’yı ilk tam kapsamlı sigorta şirketi yapıyor. Yeni ödeme seçeneği, İsviçre’deki tüm müşteriler için mevcut ve  AXA Insurance Ltd.’nin tüm ürünleri için prim ödemelerine olanak tanıyacak.

AXA İsviçre Açık İnovasyon Başkanı Claudia Bienentreu şunları söyledi:

“Bu, AXA’nın müşterilerinin alternatif ödeme çözümlerine yönelik artan talebine verdiği yanıttır. Yeni teknolojilerin hayatımızda her zamankinden daha büyük bir rol oynaması şirketimizin gözünden kaçmadı.”

Dünyanın en zengin üçüncü sigorta şirketinin, Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak sunması, Bitcoin’in benimsenmesi için ileriye doğru önemli bir adım. Sigorta firması, resmi bildirisinde Bitcoin ve kripto para birimlerinin 2019’dan beri gündemlerinde olduğunu belirtti.

Firma, 2019’da müşterilerine kripto para birimleri hakkındaki düşüncelerini soran bir araştırma yapmıştı ve ankete katılanların neredeyse üçte biri ya zaten kripto para birimlerine sahipti ya da bunlara yatırım yapmaya istekliydi.

AXA, ilk olarak Bitcoin ile fırsatları keşfettikten sonra ödeme seçeneğine daha fazla kripto para hizmetinin ekleneceğini ve müşterilerin geri bildirimlerine ve deneyimlerine dayanarak daha fazla dijital varlık ekleneceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku