Kripto Paralarda Yüksek Kaldıracın Faturası İki Haftada 3 Milyar Doları Geçti!

0 1

Genel olarak kripto paraların yükseleneceğini düşünerek yüksek kaldıraçla pozisyon alan traderlar kaybetmeye devam ediyor. Yalnızca bir hafta önce long pozisyonlarından dolayı neredeyse 2 milyar dolar kayıp yaşayan fazla iyimser traderlar son 24 saatte ise long pozisyonlarından dolayı 1 milyarın doların üzerinde kayıp yaşadı.

Tasfiye edilen söz konusu long pozisyonların yaklaşık 600 milyon dolarlık kısmını Bitcoin oluşturuyor. Yalnızca son bir saatte toplamda 400 milyon dolara yakın tasfiye gerçekleşiren bunun 170 milyon dolarlık kısmını birkaç saatte binlerce dolar düşen Bitcoinde yaşandı. Tasfiyelerde başı çeken kripto para borsası ise Binance. Yalnızca son 24 saatte toplam tasfiyelerin yaklaşık yüzde 50sinden fazlası Binanceda gerçekleşti.

Yazım sırasında 53.559 dolardan işlem gören lider kripto para birimi Bitcoin ise son 24 saatte yüzde 670 değer kaybetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku